AktüelEditoryalEkonomiEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiManşetMarketler denetleniyor mu?

Ticaret dairesinin 12 kişilik “fiyat ve kalite denetleme” memurunu görevlendireli 3 hafta oldu. İlgili haberi hep birlikte hatırlayalım: Fiyat denetimi için 12 memur görevlendirildi Krizden dolayı yaşanan artışları kontrol ve denetleme amaçlı yapılan bu görevlendirmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapılmaması bir yana, marketler her gün hepimizin şahit olduğu aşırı artışlar ve krizi fırsata dönüştüren aç gözlü, küçük hesaplar peşindeki market sahiplerinin fırsatçılığı devam etmekte. Sosyal medyada olsun, sokakta olsun insanların konuştuğu en önemli...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 10, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Ticaret dairesinin 12 kişilik “fiyat ve kalite denetleme” memurunu görevlendireli 3 hafta oldu.

İlgili haberi hep birlikte hatırlayalım:

Fiyat denetimi için 12 memur görevlendirildi

Krizden dolayı yaşanan artışları kontrol ve denetleme amaçlı yapılan bu görevlendirmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Açıklama yapılmaması bir yana, marketler her gün hepimizin şahit olduğu aşırı artışlar ve krizi fırsata dönüştüren aç gözlü, küçük hesaplar peşindeki market sahiplerinin fırsatçılığı devam etmekte.

Sosyal medyada olsun, sokakta olsun insanların konuştuğu en önemli konulardan biri de yapılan bu artışlar ve artışların dengesizliği-aşırılığı. Nescafeden tutun da domatese kadar pek çok ürün fiyatı sürekli tartışma konusu oluyor.

Buna rağmen hükümetin görevlendirdiği memurların denetim yapıp yapmadığı, yaptılarsa da yaptırım yapıp yapılmadığına dair herhangi resmi bir açıklama yok. Aradan 3 hafta geçmesine rağmen. Ve aradan 3 hafta geçmesine rağmen market fiyatları bizlerlele dalga geçercesine yükselmeye devam ediyor.

Gazeddakıbrıs olarak soruyoruz, marketlerdeki denetimler başladı mı? Açıklama ve fırsatçı market sahiplerine yaptırım yapılacak mı? Hayat pahalılığın %8 geldiği fakat marketlerdeki fiyatların %50 ile %80 arasında değişim gösterdiği koşullarda hükümet hiçbir iradi tavır sergilemeyecek mi? 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık