AktüelkoronavirusMarketler 18.00’de kapanacak

Koronavirüse karşı alınan önlemler çerçevesinde marketlerin çalışma saatleri kısaltıldı. Marketler bugünden itibaren 18.00'de kapanacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Koronavirüse karşı alınan önlemler çerçevesinde marketlerin çalışma saatleri kısaltıldı. Marketler bugünden itibaren 18.00’de kapanacak.

Marketler Birliği marketlerin çalışmalarına yeni düzenleme getirdi. Marketin büyüklüğüne göre, alınabilecek en fazla müşteri sayısı da belirlendi.

Marketler Birliği Başkanı Fuat Nesip Nalcıoğlu yaptığı açıklamada, aldıkları yeni kararları duyurdu.

Buna göre, tüm marketler müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını korumak için Sağlık Bakanlığı’nın salgından korunmak için önerdiği tüm koşulları yerine getirmek zorunda.

 Tüm marketler sabah 07.00’de açılıp akşam saat 18.00’de kapanacak.

 Tüm marketler bu yeni uygulamaya göre 50 metre kare altı marketlerimize en çok 5 müşteri; 50-200 metre kare arası marketlerimize en fazla 10 müşteri; 200-500 metre kare arası marketlerimize en fazla 20 müşteri; 500-1000 metre kare arası marketlerimize en fazla 35 müşteri; 1000 metre kare üstü marketlerimize en fazla 50 müşteri alınacak.

Marketler Birliği Başkanı Nalcıoğlu, tüm  marketlerin bu yeni uygulamaya titizlikle uymalarını istedi ve uymayanlara yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık