koronavirusMarket ve eczanelere akın etmeyin!

Kıbrıs’ın kuzeyinde bu gece yarısından itibaren 14 gün boyunca kısmi sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 22, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs’ın kuzeyinde bu gece yarısından itibaren 14 gün boyunca kısmi sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor.

Bakanlar Kurulu bugün aldığı karar doğrultusunda, Fasıl 156 Sokağa Çıkma Yasağı Yasası’nın 2’inci maddesinin kendisine verdiği yetkiyi kullanarak, Koronavirüsün (Covid-19) yayılmasını önlemek amacıyla, 23 Mart tarihi itibariyle sabah saat 00.00’dan itibaren 14 gün süreyle kısmi sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Alınan karar, market ve eczaneleri kapsamıyor

Öte yandan, alınan kararın market, eczane, benzinci, hastane, banka gibi yerleri kapsamadığı da belirtilirken, vatandaşların panik yapmaması çağrısında bulunuldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft