AktüelYüzleşmeMaraş’ta çekilen klibe tepki yağdı

Nihayet (Nini) sahne adını kullanan bir şarkıcının, “Bulaman” adlı parçasına çektiği klibe tepki geldi. Kıbrıslırumlar, klibin yasaklanmasını istiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Nihayet (Nini) sahne adını kullanan bir şarkıcının, “Bulaman” adlı parçasına çektiği klibe tepki geldi. Kıbrıslırumlar, klibin yasaklanmasını istiyor.

Nihayet sahne ismini kullanan kişi, Maraş bölgesinde klip çekti. “Bulaman” isimli parçaya çekilen klibe özellikle Kıbrıs’ın güneyinden yoğun tepki geldi. Sosyal medyadaki kullanıcıları, adanın bölünmüşlüğünün simgesi haline gelen ve yarım asra yaın bir süredir kapalı halde bekleyen Maraş bölgesinde çekilen klipte, bölgenin doğasına saygı eksikliği olduğundan şikayet ediyor.

Yaklaşık üç buçuk dakika süren müziğin videosunda, şehrin altın kumsallarında ve terk edilmiş binaların arasındaki sokaklarda dans eden ve şarkı söyleyen bir grup genç görülüyor.

Harap evler, oteller ve paramparça vitrinlerin arasında yenilenmiş yollarda bisiklet sürerken de çekilen klip, Maraş bölgesinde yaşanan acı olayların normalleştirilmesi eleştirilerinin odağında bulunuyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık