AktüelKıbrıs SorunuPolitikaMaraş için büyük eylem 19 Temmuz’da

"Mağusa kaybedilirse, Kıbrıs sorununa kapsamlı bir çözüm için her türlü görüşme umudu sona erer ve kalıcı ve tehlikeli çıkmazlara gireriz"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslırum göçmenler Varosha-Maraş’ın Türk yönetiminde açılacağı ve sahiplerine geri dönme çağrısı yapılacağı iddialarına karşı büyük bir eylem organize ediyor.

Kıbrıs Göçmenler Birliği, Mağusa Belediyesi ve Mağusalı göçmenlerle işbirliği içinde gerçekeştirelecek eylem için Kıbrıs çapında yerinden edilen herkese eyleme katılım çağrısı yapıldı.

Büyük eylem 19 Temmuz Pazartesi günü saat 19.00’da Kıbrıs’ın güneyinde Mağusa Belediyesi Kültür Merkezi önünde yapılacak.

Kıbrıs Göçmenler Birliği yaptığı yazılı çağrıda amacın Türkiye’nin hukuk dışı yöntem ve eylemlerinden duyulan endişenin ifade edilmesi olduğunu dile getirerek “Mağusa kaybedilirse, Kıbrıs sorununa kapsamlı bir çözüm için her türlü görüşme umudu sona erer ve kalıcı ve tehlikeli çıkmazlara gireriz” vurgusunda bulundu.

Gazedda

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık