AktüelGazedda'nın GündemiMaraş açılımında öne çıkan siyasilerin pasaportları iptal edildi

Kıbrıs Cumhuriyeti, kktc Bakanlar Kurulu ve Varoşa Açılım Komitesi'nde yer alan kişilerin pasaportlarını yenilememe ve iptal etme kararı aldığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti, kktc Bakanlar Kurulu ve Varoşa Açılım Komitesi’nde yer alan kişilerin pasaportlarını yenilememe ve iptal etme kararı aldığını duyurdu.

Bakanlar Kurulu, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne zarar verdiğini iddia ettiği bazı Kıbrıslıtürkler hakkında, kktc kabinesinde bulunan ya da Varoşa’yı Açma Komitesinin üyesi olan bazı kişilere Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportlarının yenilenmesini iptal etme ya da yenilemeyi reddetme kararı aldı.

Bakanlar Kurulu, aralarında atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da bulunduğu toplamda 20 Kıbrıslıtürk siyasi ismin Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportlarının iptal edilmesi ya da yenilenmemesi yönünde karar üretti. Ersin Tatar dışındaki 20 Kıbrıslıtürk’ün isimleri henüz açıklanmadı.

Hükümet Sözcüsü Marios Pelekanos, yaptığı açıklamada, eylemlerin Kıbrıs Cumhuriyeti’nin egemenliğini, bağımsızlığını, toprak bütünlüğünü ve güvenliğini baltaladığını ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık