AktüelGazedda'nın Gündemi“Mandela Gibi Olmak Forumu” 5-6 Aralık’ta Acapulco’da gerçekleştirilecek

Dünya Gençlik Zirvesi ve Mandela Gibi Lider Vakfı tarafından düzenlenen “Mandela Gibi Olmak Forumu” 5-6 Aralık tarihlerinde Acapulco’da gerçekleştiriliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 3, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Dünya Gençlik Zirvesi ve Mandela Gibi Lider Vakfı tarafından düzenlenen “Mandela Gibi Olmak Forumu” 5-6 Aralık tarihlerinde Acapulco’da gerçekleştiriliyor.

Gençleri eğitim ve girişimcilik yoluyla dönüşümsel liderlik konusunda eğitme maksadı taşıyan ve Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen “Mandela Gibi Olmak Forumu” 5-6 Aralık tarihlerinde Acapulco’da gerçekleştirilecek.

Nelson Mandela’nın en büyük torunu Ndileka Mandela’nın resmi açılışını yapacağı Forum, 5 Aralık günü saat 10.00’da başlayacak. Ersin Tatar’ın da konuşma yapacağı etkinlikte, Dünya Gençlik Zirvesi Başkanı Hassan Rengou Mfouakie’nin konuşmasıyla devam edecek.

Etkinlik hedefleri

Etkinlik, Kapsayıcı, etik, ilke merkezli, değerlere dayalı ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlayan dönüşümsel liderliği teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma liderleri oluşturmak ve gençlerin 2030 gündemini, bölgesel ve yerel kalkınma planlarını gözden geçirmeleri ve katkıda bulunmaları için küresel bir platform sağlamayı hedefleyen etkinlik, girişimcilik, iş liderliği, Kamu Yönetimi, sivil liderlik, etik ve dönüştürücü liderlik ve sosyal inovasyon alanlarında sürekli eğitim ve beceri geliştirmeyi teşvik etmektedir.

Dünya Gençlik Zirvesi nedir?

Dünya Gençlik Zirvesi, gençlik kapasitesinin geliştirilmesi ve liderlik eğitimine güçlü bir şekilde odaklanan Güney Afrika’da kayıtlı bir gençlik kuruluşudur. Kuruluşun, 26 ülkede temsilciliği bulunmaktadır. Eğitim programları, Birleşmiş Milletler model simülasyonları, konuşma katılımı ve liderlik, iş ve diğer becerileri öğrenmek için diğer platformlar aracılığıyla etkileşimde bulunulan büyük bir gruptur.

Etkinlik programına erişmek için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık