AktüelPolitikaMaliye Bakanlığı’nın elektriği kesildi

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası, Maliye Bakanlığı'nın elektriğini kesti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 29, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası geçtiğimiz hafta duyurduğu eylem planı çerçevesinde kuruma borcu olan kuruluşların elektriklerini bugünden itibaren kesmeye başladı.

Dün akşam saatlerinden itibaren sendikanın devlete verdiği sürenin dolmasının ardından, bu sabah saat 09.00’da El-Sen üyeleri, Maliye Bakanlığı önünde toplandı.

Maliye Bakanlığı önünde eylem yaparak elektrik kesme girişiminde bulunan EL-SEN polis engeliyle karşılaştı. EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç,“Maliye Bakanlığı’nın elektriğini kestik. Jeneratörler çalışıyor. Buradan İçişleri Bakanlığı’na gidiyoruz” dedi.

Fotoğraf: Ali Kişmir

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık