AktüelKıbrıs SorunuTemasMağusa’yı Birleştirecek Derinya’nın Açılışı Bir Barış Etkinliğine Dönüşsün

Mağusa İnisiyatifi’nden yapılan açıklamada Derinya geçiş noktasının resmi olarak kullanılacağı tarihin bir an evvel taraflarca belirlenmesi talep edilerek, “Derinya geçişinin açılmasının, iki toplum lideriyle beraber, bir arada yaşamaya ve toplumlararası barışa gönül veren herkesi bir arada göreceğimiz bir etkinliğe dönüşmesini talep ediyoruz” denildi. Açıklamanın tamamı şöyle: Bölgeye değişim sağlayacağına inandığımız Derinya geçiş noktasının açılmasına yönelik hazırlıkların sonlanması bizler için mutluluk vericidir. Geçiş noktasının açılması bu süreç boyunca konuyu gündeme taşıyan, sürecin ilerletilmesine katkı koyan herkesin emeklerinin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 28, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa İnisiyatifi’nden yapılan açıklamada Derinya geçiş noktasının resmi olarak kullanılacağı tarihin bir an evvel taraflarca belirlenmesi talep edilerek, “Derinya geçişinin açılmasının, iki toplum lideriyle beraber, bir arada yaşamaya ve toplumlararası barışa gönül veren herkesi bir arada göreceğimiz bir etkinliğe dönüşmesini talep ediyoruz” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Bölgeye değişim sağlayacağına inandığımız Derinya geçiş noktasının açılmasına yönelik hazırlıkların sonlanması bizler için mutluluk vericidir.

Geçiş noktasının açılması bu süreç boyunca konuyu gündeme taşıyan, sürecin ilerletilmesine katkı koyan herkesin emeklerinin önemli bir sonucudur.

Derinya geçiş noktasının resmi olarak açılışının iki toplumun bir arada yaşamasına örnek olacak önemli bir gün olduğuna inanıyoruz.

Mağusa İnisiyatifi olarak Derinya geçişinin açılmasının, iki toplum lideriyle beraber, bir arada yaşamaya ve toplumlararası barışa gönül veren herkesi bir arada göreceğimiz bir etkinliğe dönüşmesini talep ediyoruz.

Derinya geçiş noktasının resmi olarak kullanılacağı tarihin bir an evvel taraflarca belirlenmesi ve Mağusa’nın birleşmesine tanık olacağımız bugünde bir arada olmak için Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, iki toplum liderliklerini, sürece katkı koyan ekipleri, yerel yönetimleri ve Avrupa Birliği yetkililerini inisiyatif almaya davet ediyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık