PolitikaMağusa’nın Güneyindeki Okullarda İş Bırakma Eylemi Gerçekleştirildi

Kıbrıs’ın güneyinde örgütlü İlköğretim Öğretmenler Sendikası (POED) Mağusa bölgesi okullarda dün 7:30-8:30 saatleri arasında 1 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’nun haberine göre POED eylemi, sözleşmeli öğretmenlerin çalışma koşullarının değiştirilmesi ve okullardaki işleyişle ilgili konuları protesto etmek için düzenledi.  İş bırakma eylemine, devlet kreşlerinde ve özel okullarda çalışan eğitimciler de katıldı. POED, 5 ayrı şehirde farklı tarihlerde iş bırakma eylemine gitme kararı almış ve ilk eylemini geçen hafta Limasol’da gerçekleştirmişti.  Öğrenci velileri ise POED’in...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 2, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde örgütlü İlköğretim Öğretmenler Sendikası (POED) Mağusa bölgesi okullarda dün 7:30-8:30 saatleri arasında 1 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu’nun haberine göre POED eylemi, sözleşmeli öğretmenlerin çalışma koşullarının değiştirilmesi ve okullardaki işleyişle ilgili konuları protesto etmek için düzenledi.  İş bırakma eylemine, devlet kreşlerinde ve özel okullarda çalışan eğitimciler de katıldı.
POED, 5 ayrı şehirde farklı tarihlerde iş bırakma eylemine gitme kararı almış ve ilk eylemini geçen hafta Limasol’da gerçekleştirmişti.  Öğrenci velileri ise POED’in eylem kararıyla ilgili sert tepki göstererek, eylem kararının iptal edilmesini talep etti.
Meclis’teki ilgili komitenin eylem kararının ertelenmesiyle ilgili talebinin ardından, öğretmenler bu sabah durum değerlendirmesi yapacak.  Sendikanın kararından bağımsız olarak, bu akşam Maliye Bakanlığı önünde protesto gösterisi yapılacak, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yürüyüş gerçekleştirilerek Nikos Anastasiadis’e karar metni sunulacak. Cuma günü ise POED sendikası Eğitim Bakanıyla görüşecek.
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık