AktüelKentYaşam“Mağusa’nın betonlaşmasına izin vermeyeceğiz”

Mağusa Kent ve Ekoloji Platformu Mağusa ve bölgesindeki Emirname Taslağı hakkında açıklama yaptı. Açıklamada “Çarpık kentleşmeyle karşı karşıya olan Mağusa’nın betonlaşmasına izin vermeyecegimizi, emirname taslağı yayınlanınca üzerine uzman arkadaşlarla çalışıp görüşlerimizi ileteceğimizi bildiririz” ifadelerine yer verildi. İşte açıklamadanın tam metni: “Dün, Mağusa Kent ve Ekoloji Platformu olarak, Şehir Planlama Dairesi tarafından, imar planı yürürlülüğe girinceye kadar koruma sağlaması amacıyla hazırlanan emirname taslağı hakkında halka açık danışma toplantısına katılmış bulunmaktayız. Emirnameyi desteklemeyen müteahhitler ile çıkan tartışma...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 20, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa Kent ve Ekoloji Platformu Mağusa ve bölgesindeki Emirname Taslağı hakkında açıklama yaptı. Açıklamada “Çarpık kentleşmeyle karşı karşıya olan Mağusa’nın betonlaşmasına izin vermeyecegimizi, emirname taslağı yayınlanınca üzerine uzman arkadaşlarla çalışıp görüşlerimizi ileteceğimizi bildiririz” ifadelerine yer verildi.

İşte açıklamadanın tam metni:

“Dün, Mağusa Kent ve Ekoloji Platformu olarak, Şehir Planlama Dairesi tarafından, imar planı yürürlülüğe girinceye kadar koruma sağlaması amacıyla hazırlanan emirname taslağı hakkında halka açık danışma toplantısına katılmış bulunmaktayız. Emirnameyi desteklemeyen müteahhitler ile çıkan tartışma sonucunda müteahittler ve emlakçılar salonu terk etmiş, toplantı yarıda kesilmiştir.

Plansız yapılaşmayla günden güne betonlaşan, ekolojisi, sulak alanları tahrip edilen Mağusa için gerçek anlamda doğayı, ekolojiyi, kentimizi koruyup bölgemizin beton yığınına dönüşmesini engelleyecek bir imar planının, bu imar planının hazırlanma surecinde ise bölgemizin daha kötüye gitmesini engelleyip plansız yapılaşmanın önüne geçecek bir emirname taslağının elzem olduğunun bilincindeyiz.

Çarpık kentleşmeyle karşı karşıya olan Mağusa’nın betonlaşmasına izin vermeyecegimizi, emirname taslağı yayınlanınca üzerine uzman arkadaşlarla çalışıp görüşlerimizi ileteceğimizi bildiririz. Örgütlü rant savunucularının karşısına örgütlü bir şekilde çıkmamız gerektiğinin bilincinde olarak bütün paydaşlarla beraber hareket etmeye hazırız. Mağusa’da ikinci bir Girne vakasının yaşanmasına müsaade etmeyeceğiz.”

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık