AktüelEkonomi PolitikKentPolitikaYaşamMağusa’dan AB’ye ve Mağusa Belediyesi’ne Mesaj

Mağusa İnisiyatifi sözcüsü Okan Dağlı bir açıklama yaparak, Mağusa’nın alt yapı sorunlarına dikkat çekerek Mağusa Belediyesi’nin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmediğini ve belediyede bir uyumsuzluğun söz konusu olduğunun altını çizdi. Dağlı, “Mevcut uyumsuzluktan ötürü, Mağusa kentinin tarihi surlarını, kültürel varlıklarına ve gelişimine destek veren uluslararası kaynaklı projelerin de yavaşlama ihtimali olduğu kulağımıza gelmektedir” şeklinde ifadelerde bulunarak uluslar arası projelerde de bir yavaşlamanın söz konusu olduğunun altı çizildi. Yaşanan uyumsuzluklardan, işlerin zamanında yapılmamasından dolayı sorumlu olan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 30, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Mağusa İnisiyatifi sözcüsü Okan Dağlı bir açıklama yaparak, Mağusa’nın alt yapı sorunlarına dikkat çekerek Mağusa Belediyesi’nin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmediğini ve belediyede bir uyumsuzluğun söz konusu olduğunun altını çizdi. Dağlı, “Mevcut uyumsuzluktan ötürü, Mağusa kentinin tarihi surlarını, kültürel varlıklarına ve gelişimine destek veren uluslararası kaynaklı projelerin de yavaşlama ihtimali olduğu kulağımıza gelmektedir” şeklinde ifadelerde bulunarak uluslar arası projelerde de bir yavaşlamanın söz konusu olduğunun altı çizildi.

Yaşanan uyumsuzluklardan, işlerin zamanında yapılmamasından dolayı sorumlu olan ilgili yetkililerdir. ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, “Mağusa halkı cezalandırılmamalıdır” denildi.

İşte Dağlı’nın açıklaması:

“Mağusa Belediyesi’nde kanalizasyon konusunda bir süredir belirsiz bir tavır takındığı bilinmektedir. Bu konudaki çalışmaların sonlandırılması kentin geleceği için son derece önemlidir. Özellikle imar planı sürecini yaşadığımız Mağusa kentinin alt yapı sorunlarının giderilmesine yönelik maddi olanağın olması önemli bir gelişmedir.
Bu noktada Mağusa Belediyesinin bir an evvel gereken sorumlulukları yapması ve adım atması önemlidir.
Mevcut uyumsuzluktan ötürü, Mağusa kentinin tarihi surlarını, kültürel varlıklarına ve gelişimine destek veren uluslararası kaynaklı projelerin de yavaşlama ihtimali olduğu kulağımıza gelmektedir.
Mağusa’nın geleceği ile ilgili Avrupa Birliği, Dünya Bankası, UNDP gibi uluslararası aktörlerin katkısı son derece önemlidir.
Farklı alanlara yapılan bu katkıların, kanalizasyon konusu üzerinden yavaşlatılma ihtimali Mağusa kentine ve burada yaşayan insanlara verilmiş büyük bir ceza olacaktır.
Bu konuda gerek yerel yönetim gerekse de mali katkı sağlayan kurumlar dolaylı olarak Mağusalıları cezalandırmaktadırlar.
Yaşanan uyumsuzluklardan, işlerin zamanında yapılmamasından dolayı sorumlu olan ilgili yetkililerdir.
Mağusa halkı değildir. Mağusa halkı cezalandırılmamalıdır.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..