AktüelEkolojiMağusa’da yine bildik manzara!

Mağusa bölgesinde birçok bölgeden su baskını haberleri geliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 27, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Maraş’ın sahil şeridini açmak için bir gecede yol düzenlenen, bisiklet yolu dahi yapılan bölge, her yıl olduğu gibi bu yıl da yağışlardan nasibini aldı. Mağusa bölgesinde birçok bölgeden su baskını haberleri geliyor.

Mağusa bölgesi aşırı yağışa teslim oldu. Her yıl gerçekleşen bildik manzara bu yıl yine tekerrür etti. Maraş sahil şeridinin açılması sırasında şov yaparcasına yol düzenlemesi yapılan bölgede, insanların yaşadığı alanlar yine suya gömüldü.

Yağış dolayısıyla, bazı iş yerlerinin sular altında kaldığı belirtilirken, Larnaka yolu üstündeki yolun trafik akışına kapatıldığı kaydedildi.

Yağışlar yer yer etkili olacak

Meteoroloji Dairesi, yarın saat 18.00’e kadar yağışların yer yer etkili olmasının beklendiğini bildirdi ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Yağışların özellikle doğu sahil ve doğu Mesarya’da etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Dairesi’nden yapılan açıklamada, “son meteorolojik değerlendirmeler ve analizler sonucunda bölgede devam eden sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların ada genelinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2), doğu sahil ve doğu Mesarya bölgelerinde ise yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları tavsiye edilir” denildi.

Fotoğraf: Hüseyin Aranır

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık