AktüelİnsanYaşamMağusa’da yasal haklar paneli düzenleniyor

Geçtiğimiz haftalarda polisin düzenlediği ve pek çok kesimi huzursuz edden ‘Huzur Operasyonu’nun ardından bir dizi örgüt özellikle yabancı ve yerli öğrencilerin yasal haklarını öğrenmesi amacıyla panel düzenliyor. Paneli MAGEM, MDH, Kuir Kıbrıs, Voice, Mağusa Kale Pasajı, DAÜ-SEN, Mağusa İnisiyatifi, Management Center ve Lefkoşa Belediyesi Kadın Sığınma Evi orgaize ediyor. Etkinlik bugün saat 18:00’da Mağusa Buğday Camii’de gerçekleşecek. “Lefkoşa ve Girne dahil Mağusa’da geçtiğimiz haftalarda düzenlenen huzur operasyonu yerlilerle beraber yabancı öğrencileri de huzursuz etmekte başarılı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 11, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Geçtiğimiz haftalarda polisin düzenlediği ve pek çok kesimi huzursuz edden ‘Huzur Operasyonu’nun ardından bir dizi örgüt özellikle yabancı ve yerli öğrencilerin yasal haklarını öğrenmesi amacıyla panel düzenliyor.

Paneli MAGEM, MDH, Kuir Kıbrıs, Voice, Mağusa Kale Pasajı, DAÜ-SEN, Mağusa İnisiyatifi, Management Center ve Lefkoşa Belediyesi Kadın Sığınma Evi orgaize ediyor.

Etkinlik bugün saat 18:00’da Mağusa Buğday Camii’de gerçekleşecek.

“Lefkoşa ve Girne dahil Mağusa’da geçtiğimiz haftalarda düzenlenen huzur operasyonu yerlilerle beraber yabancı öğrencileri de huzursuz etmekte başarılı olmuştur. Bu gibi durumlara alışkın olmayan yerli ve yabancı uyruklu Mağusalılar ve üniversite öğrencileri, böyle bir durumda polisle karşı karşıya gelince ne yapılması gerektiğini, ne gibi belgelerin istenileceği ve ne gibi haklarının olduğu sorularına cevap alabilecekleri bir panel düzenliyoruz. Bilgilenmek ve bilgiyle güçlenip, hazır olmak adına sizi orda görmekten mutluluk duyacağız. Etkinlik İngilizce ağırlıklı olmakla beraber istek üzerine Türkçe ve Arapça tercümanlar gönüllü olarak etkinlikte aramızda bulunacaktır. Isınmamız için cay ve kahve olacaktır.”

ULASIM: DAU-Surici’ne gidis gelis icin DAU-SEN tarafindan ayarlanmis ucretsiz otobus servisimiz olacaktir. Daha fazla bilgi ve rezervasyon icin sayfayi takip ediniz.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık