AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaMağusa’da Vicdani Retçilerle sohbet: “Vicdani ret haktır, ama Kıbrıs’ta değil”

Mağusa Kale Pasajı’nda, vicdani retçi Halil Karapaşaoğlu ve Haluk Selam Tufanlı ile sohbet etkiliği gerçekleştiriliyor. MAGEM ve Quir Kıbrıs’ın organize ettiği etkinlik, 20 Aralık Perşembe akşamı, Mağusa Kale Pasajı’nda saat 19:30’da başlayacak. İşte yapılan açıklama:  “Vicdani ret haktır, ama Kıbrıs’ta değil. Taslak hazır, ama henüz yürürlüğe girmedi. Seneler, aylar, günler geçti derken, Halil Karapaşaoğlu’nun davası 3 Ocak’ta Askeri Mahkemede görülecek. Bu sadece bir ‘askerlik yapmama’ davası değil, prensip meselesi, hayat felsefesi, hak meselesidir. Bu aslında hepimizin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 14, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa Kale Pasajı’nda, vicdani retçi Halil Karapaşaoğlu ve Haluk Selam Tufanlı ile sohbet etkiliği gerçekleştiriliyor.

MAGEM ve Quir Kıbrıs’ın organize ettiği etkinlik, 20 Aralık Perşembe akşamı, Mağusa Kale Pasajı’nda saat 19:30’da başlayacak.

İşte yapılan açıklama: 

“Vicdani ret haktır, ama Kıbrıs’ta değil.
Taslak hazır, ama henüz yürürlüğe girmedi.
Seneler, aylar, günler geçti derken, Halil Karapaşaoğlu’nun davası 3 Ocak’ta Askeri Mahkemede görülecek.

Bu sadece bir ‘askerlik yapmama’ davası değil, prensip meselesi, hayat felsefesi, hak meselesidir. Bu aslında hepimizin davası.

Mağusa Kale Pasajı‘nda Halil Karapaşaoğlu ve Haluk Selam Tufanlı ile beraber gelin bir sohbet edelim. Konuşalım, dinleyelim, tartışalım. Belki birileri bizi duyar, belki 3 Ocak’ta ve de sonrasında sadece Halil’e değil hepimize vicdani ret hakkımızı tanırlar.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık