AktüelEkonomi PolitikKıbrıs SorunuManşetPolitikaTemasMağusa’da ortak gelecek vurgusu

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 10, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Mağusa’da Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların katılımıyla Ayios Giorgios kilisesinde iki toplumlu etkinlik gerçekleşti.

Etkinliğe bölge halkı, Mağusa İnisiyatifi yetkilileri, DİSİ lideri Averof Neophytou, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Mağusa Belediye Başkanı Alexis Galanos, AKEL yetkilileri katıldı.

Etkinlikte konuşan Neophytou “Farklı dinlere inan insanlarız ve farklı dinlerle bir arada yaşayabilirz. Bizler Heleniz ve Hristiyanız ve tıpkı kendi köklerimize ve geleneklerimize duyduğumuz gibi Kıbrıslı Türklere ve onların dinine saygı duymalıyız. Bu karşılıklı takdir ve karşılıklı saygı ile ortak yarınımızı bir kez daha kurabiliriz” dedi.

Daha sonra söz alan Mağusa İnisiyatifi sözcülerinden Serdar Atai ise”Her gün daha fazla insan ölüyor ve bu bizim için üzücüdür. Çözüm hemen gelmelidir çünkü insanların kendi yerlerinde ölebilme hakkını tanımalıyız. Dini, veya sosyal ya da politik etkinliklerle yapabileceğimiz en iyisini yapmalıyız. Ortak bir gelecek çin Mağusalılar için birlikte olması önemlidir” ifadelerini kullandı.

Kaynak:

‘Symbolic’ mass at Famagusta church – Cyprus Mail

Greek Cypriots and Turkish Cypriots attended a joint church service at Ayios Giorgios Exorinos in Famagusta in the north on Sunday. It was the first time Greek Cypriot churchgoers were able to cross through the Dherynia crossing, to get to the church. The crossing opened around a month ago.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©