AktüelEkolojiEkonomi PolitikPolitikaYaşamMağusa’da öğrenciler bir kez daha iklim grevi yapacak- Video Haber

Mağusa’da öğrenciler bir kez daha iklim grevi yapacak. Geçtiğimiz ay ilkini yapan ve iklim değişikliğine karşı farkındalığı arttırma ile buna karşı harekete geçilmesini talep eden öğrenciler 12 Nisan Cuma günü okullarını kırıp tekrar iklim grevine çıkıyor. Öğrenciler tarafından yapılan çağrı şöyle: “Bu ülkenin gençleri olarak 12 Nisan Cuma, dünyadaki birçok öğrenci gibi biz de iklim değişimine karşı hükümetleri enerji politikalarını değiştirmeye ve doğa dostu, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya davet etmek üzere okulda değil sokakta olacağız....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 10, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa’da öğrenciler bir kez daha iklim grevi yapacak. Geçtiğimiz ay ilkini yapan ve iklim değişikliğine karşı farkındalığı arttırma ile buna karşı harekete geçilmesini talep eden öğrenciler 12 Nisan Cuma günü okullarını kırıp tekrar iklim grevine çıkıyor.

Öğrenciler tarafından yapılan çağrı şöyle:

“Bu ülkenin gençleri olarak 12 Nisan Cuma, dünyadaki birçok öğrenci gibi biz de iklim değişimine karşı hükümetleri enerji politikalarını değiştirmeye ve doğa dostu, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya davet etmek üzere okulda değil sokakta olacağız.


Lütfen hazırlıklarınızı tamamlayın ve sesimize ses katmak için siz de aramıza katılın.
Gazimağusa’da okulumuzdan başlayacak olan yürüyüşümüz, anıt çemberine, salamis yoluna ve oradan da DAÜ çemberine kadar sürecek.
Ve büyükler; tüm dünyada olduğu gibi, siz de bu ülkenin gençlerine destek vermek istiyorsanız, siz de aramıza katılabilirsiniz.
Saat 10 buçuk civarında anıt çemberine ulaşmış olmayı planlıyoruz, oradan itibaren yürüyüşümüze katılıp bize destek olabilirsiniz.
Bu arada pankartları hazırlamayı unutmayın!
12 Nisan Cuma günü, grevde görüşmek üzere.. Hoşçakalın.”

 

Öğrencilerin hazırladıkları video:

GAZEDDAPOD’ta yapılan podcastlar:

 

Yokoluş isyanı – Hiçbir yerden haberler

Hiçbir Yerden Haberler’in bu bölümünde iklim krizi ve son aylarda Dünya’nın pek çok kentinde meydana gelen okul grevleri-eylemler masaya yatırılıyor.

 

İklim için okul grevleri – Hiçbir yerden haberler

Mağusalı gençlere selam… Mağusa’da lise öğrencileri iklim için okul grevine çıktı… Hiçbir Yerden Haberler’de bu kez okul grevleri ve iklim değişimini ele alıyoruz.

Gazeddakıbrıs’ta çıkan yazılar

Mağusalı iklim grevcilerine mektup – Hasan Yıkıcı

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık