AktüelEkolojiMağusa’da iklim değişikliğiyle ilgili sergi yapılıyor

Küresel Isınma, iklim değişikliği ve çevresel sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir grup sanatçı ve duyarlı kişi, Mağusa'da sergi organize ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 13, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Küresel Isınma, iklim değişikliği ve çevresel sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir grup sanatçı ve duyarlı kişi, Mağusa’da sergi organize ediyor.

İnsan Egemenliğinin İzleri isimli sergi Mağusa “St Peter and St Paul Klisesi” (Buğday Cami’de) 17 Ağustos Cumartesi akşamı 16:00-19:00 arası gerçekleştirilecek.

Etkinlikle ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Küresel Isınma, İklim Değişiminin ve Çevresel sorunların sıkça gündemde olduğu bu dönemde, çevre üzerindeki insan etkilerini sanatsal gözlerle yorumladığımız, yaşanan üzücü sorunları sanata döktüğümüz sergimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.”

Sanatçılar:
Darem Kadiroğulları
Dilayla Çırak
Fetine Sel Tüzel
Göksu Örs
İbrahim Latif İnce
Semra Ünveren
Su Taşkın
Süheyla Nuri
Yasmin Soydan

İş Birlikçiler:
Mağusa Kale Lions
Gazimağusa Belediyesi

Organizasyon:
Gülşen Ünveren
Fatma Dalokay
Mehmet Göksu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©