AktüelEkolojiMağusa’da iklim değişikliğiyle ilgili sergi yapılıyor

Küresel Isınma, iklim değişikliği ve çevresel sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir grup sanatçı ve duyarlı kişi, Mağusa'da sergi organize ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 13, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Küresel Isınma, iklim değişikliği ve çevresel sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir grup sanatçı ve duyarlı kişi, Mağusa’da sergi organize ediyor.

İnsan Egemenliğinin İzleri isimli sergi Mağusa “St Peter and St Paul Klisesi” (Buğday Cami’de) 17 Ağustos Cumartesi akşamı 16:00-19:00 arası gerçekleştirilecek.

Etkinlikle ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Küresel Isınma, İklim Değişiminin ve Çevresel sorunların sıkça gündemde olduğu bu dönemde, çevre üzerindeki insan etkilerini sanatsal gözlerle yorumladığımız, yaşanan üzücü sorunları sanata döktüğümüz sergimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.”

Sanatçılar:
Darem Kadiroğulları
Dilayla Çırak
Fetine Sel Tüzel
Göksu Örs
İbrahim Latif İnce
Semra Ünveren
Su Taşkın
Süheyla Nuri
Yasmin Soydan

İş Birlikçiler:
Mağusa Kale Lions
Gazimağusa Belediyesi

Organizasyon:
Gülşen Ünveren
Fatma Dalokay
Mehmet Göksu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık