AktüelPolitikaMağusa’da dualar eşliğinde gerici kitabevi açılışı

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar’ın katılımıyla Mağusa’da gerici bir kitabevi açıldı. Samtay Vakfı Ensar Kütüphanesi Kafe- Kitabevi ismini taşıyan kitabevi dualar eşliğinde açıldı. Açılışa Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, UBP milletvekili Sunat Atun ve Dinişleri Dairesi Başkanı Talip Atalay katıldı. Açılışta ayrıca Afrika ve Meclis olaylarına karışan, yargılanan ve hapis yatan Mehmet İpek de katılarak kameralara poz verdi. Ensar Vakfı işbirliği mi? Öte yandan resmi olarak açıklanmasa da Kitabevi’nin isminin içinde Ensar kelimesinin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 18, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar’ın katılımıyla Mağusa’da gerici bir kitabevi açıldı. Samtay Vakfı Ensar Kütüphanesi Kafe- Kitabevi ismini taşıyan kitabevi dualar eşliğinde açıldı.

Açılışa Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, UBP milletvekili Sunat Atun ve Dinişleri Dairesi Başkanı Talip Atalay katıldı.

Açılışta ayrıca Afrika ve Meclis olaylarına karışan, yargılanan ve hapis yatan Mehmet İpek de katılarak kameralara poz verdi.

Image may contain: 17 people, people smiling, people standing and suit

Ensar Vakfı işbirliği mi?

Öte yandan resmi olarak açıklanmasa da Kitabevi’nin isminin içinde Ensar kelimesinin geçmesi, Türkiye’de tecavüz ve çocuk istismarı ile uzun süre gündemde olan ve tepki çeken gerici Ensar Vakfı ile işbirliği içerisinde açıldığı olasılığını güçlendiriyor.

Kitabevi sadece dini kitaplar satması böyle bir ilişki olma ihtimalini güçlendiriyor.

Başkanlık paylaşımının altına tepkiler geldi

Başbakanlık sayfasından yapılan paylaşımı altına ise sabah saatlerinden itibaren tepkiler gelmeye başladı. Özellikle açılışta ve verilen pozlarda herhangi bir kadının olmaması tepki çekti.

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık