AktüelPolitikaMağusa’da dualar eşliğinde gerici kitabevi açılışı

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar’ın katılımıyla Mağusa’da gerici bir kitabevi açıldı. Samtay Vakfı Ensar Kütüphanesi Kafe- Kitabevi ismini taşıyan kitabevi dualar eşliğinde açıldı. Açılışa Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, UBP milletvekili Sunat Atun ve Dinişleri Dairesi Başkanı Talip Atalay katıldı. Açılışta ayrıca Afrika ve Meclis olaylarına karışan, yargılanan ve hapis yatan Mehmet İpek de katılarak kameralara poz verdi. Ensar Vakfı işbirliği mi? Öte yandan resmi olarak açıklanmasa da Kitabevi’nin isminin içinde Ensar kelimesinin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 18, 2019
Djumba Hotel & Cafe

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar’ın katılımıyla Mağusa’da gerici bir kitabevi açıldı. Samtay Vakfı Ensar Kütüphanesi Kafe- Kitabevi ismini taşıyan kitabevi dualar eşliğinde açıldı.

Açılışa Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, UBP milletvekili Sunat Atun ve Dinişleri Dairesi Başkanı Talip Atalay katıldı.

Açılışta ayrıca Afrika ve Meclis olaylarına karışan, yargılanan ve hapis yatan Mehmet İpek de katılarak kameralara poz verdi.

Image may contain: 17 people, people smiling, people standing and suit

Ensar Vakfı işbirliği mi?

Öte yandan resmi olarak açıklanmasa da Kitabevi’nin isminin içinde Ensar kelimesinin geçmesi, Türkiye’de tecavüz ve çocuk istismarı ile uzun süre gündemde olan ve tepki çeken gerici Ensar Vakfı ile işbirliği içerisinde açıldığı olasılığını güçlendiriyor.

Kitabevi sadece dini kitaplar satması böyle bir ilişki olma ihtimalini güçlendiriyor.

Başkanlık paylaşımının altına tepkiler geldi

Başbakanlık sayfasından yapılan paylaşımı altına ise sabah saatlerinden itibaren tepkiler gelmeye başladı. Özellikle açılışta ve verilen pozlarda herhangi bir kadının olmaması tepki çekti.

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©