AktüelEkolojiMağusa’da arıtılmayan su göle akıyor

Mağusa'da Kanalizasyon Arıtma Tesisi ve Deniz Suyu Arıtma tesisinin elektrikleri borcundan dolayı kesildi
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa’da Kanalizasyon Arıtma Tesisi ve Deniz Suyu Arıtma tesisinin elektrikleri borcundan dolayı kesildi. Kanalizasyon tesisine giden su, arıtılmadan gölete verilecek. Yetkililer, gölden su çekilmemesi yönünde uyarıda bulunuyor.

Mağusa Belediyesi’ne bağlı Kanalizasyon Arıtma Tesisi ve Deniz Suyu Arıtma tesislerinin elektrikleri borcundan dolayı kesildi. Mağusa İnisiyatifi konuyla ilgili açıklama yaparak, kanalizasyon tesisine gidecek olan suyun direkt olarak arıtılmadan göle akacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, kanalizasyon pompa istasyonlarının da elektriğinin kesilmesi durumunda kanalizasyonun taşmasının söz konusu olacağı belirtilerek, halka çağrıda bulunuldu!

Yetkililer, Elektrik kesintisi dolayısıyla suyla temas edilmemesi ve gölden su çekmemesi yönünde uyarıda bulunuyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık