AktüelEkolojiMağusa surlarının üstü pislik içinde!

Mağusa sakinlerinden Altuğ Atlıer’in paylaşımıyla ortaya çıkan kale içindeki görüntüler herkes tarafından büyük üzüntüyle karşılandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 21, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çiğse Dedeoğlu

Mağusa sakinlerinden Altuğ Atlıer’in paylaşımıyla ortaya çıkan kale içindeki görüntüler herkes tarafından büyük üzüntüyle karşılandı. Fotoğraflardan görüldüğü üzere cam ve pet şişeler başta olmak üzere, çevreye atılan çöpler yüzünden büyük bir çevre ve görüntü kirliliği söz konusu…

Bölgeye giderek çöpleri temizleyen Atlıer, tek başına olduğu için poşetleri indiremediğini belirtirken, paylaşımının Gazimağusa belediyesine ulaşması temennisinde bulundu.

Çevre kirliliğinin aynı zamanda hava, su ve toprak kirliliğine yol açtığı, insan ve hayvan sağlığına zarar verdiği bilinen gerçekler arasında. Adamızdaki tarihi yapıların bu hale gelmesini önlemek için herkes üstüne düşen görevi yapmalı, çevreye en küçük bir çöp bile atılmamalı. En başta bireysel bilinçlenmenin artması ve sonrasında belediyelerin konuyla ilgilenmeleri önemlidir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık