AktüelGazedda'nın GündemiMağusa Limanı’nda partizanlık şüphesi

Mağusa Serbest Limanı'nda geçici işçi alımı için yapılan sınavda, sözlü ve yazılı sınav sonrasında 7 kişi işe alınırken, bazı adayların sözel olarak yapılan mülakatlarında partizanlık yapıldığına dair şüpheler arttı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Mağusa Serbest Limanı’nda geçici işçi alımı için yapılan sınavda, sözlü ve yazılı sınav sonrasında 7 kişi işe alınırken, bazı adayların sözel olarak yapılan mülakatlarında partizanlık yapıldığına dair şüpheler arttı.

GazeddaKıbrıs ile temasa geçen bazı adaylar, dörtlü hükümet zamanında yapılan yazılı sınavın ardından aylar geçtikten sonra mülakatların yapıldığını söyledi.

Bazı adaylara mülakatta sadece isim, soy isim, doğum tarihi, medeni hal gibi temel sorular sorulduğunu ve bu cevaplara göre farklı puanlar verildiği bilgisi paylaşıldı.

Yazılı sınavda üst sırada olduğu halde, sözlü sınav sonrası listenin alt sıralarını söyleyen bir başka aday ise ilgili yasalara hazırlanmasına rağmen, sözlü sınavdan önce cep telefonlarının toplanıldığını, ardından da sözlü sınava girdiklerinde yasalara dair tek soru sorulmadan 3-4 dakika içinde mülakatın sona erdiğini ifade etti.

Telefonların toplanma sebebinin muhtemelen mülakatların kayıt altına alınmasının engellenmesi olduğunu da ifade edilirken, seçim üstü yapılan istihdamın seçimlere yönelik bir popülizm olduğuna inanılıyor.

Sonuçlara bakıldığında yazılı sınavda 70 – 79 arasında puan alan birçok adayın olmasına rağmen, sınavda görece yüksek puan alan adaylardan sadece “işe kabul edilenlerin” 90 ve üzeri not almış olması da dikkat çekiyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık