AktüelEkonomi PolitikPolitikaMağusa Limanı’nda 21 mülteci bulundu

Mağusa Limanı’nda bugün yapılan aramada, 21 mülteci bulundu. BRT muhabirinin olay yerinden edindiği bilgiye göre, Via Port isimli gemi ile ülkeye yasa dışı yolla giriş yapan göçmenlerin 11 tanesi havasızlıktan Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Diğer mülteciler ise Mağusa Limanı’daki polis karakolunda bekletiliyor. Edinilen bilgiye göre, hastaneye kaldırılan mültecilerin durumlarında ciddi bir şey yok. Polis Basın Subaylığı da bu sabah saat 08:30 sıralarında,  Mağusa Limanına gelen bir gemide tır aracın konteyner bölümününde gizlenmiş...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 30, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Mağusa Limanı’nda bugün yapılan aramada, 21 mülteci bulundu.

BRT muhabirinin olay yerinden edindiği bilgiye göre, Via Port isimli gemi ile ülkeye yasa dışı yolla giriş yapan göçmenlerin 11 tanesi havasızlıktan Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Diğer mülteciler ise Mağusa Limanı’daki polis karakolunda bekletiliyor.

Edinilen bilgiye göre, hastaneye kaldırılan mültecilerin durumlarında ciddi bir şey yok.

Polis Basın Subaylığı da bu sabah saat 08:30 sıralarında,  Mağusa Limanına gelen bir gemide tır aracın konteyner bölümününde gizlenmiş vaziyette Suriye uyruklu toplam 21 erkek mülteci tespit edildiğini açıkladı.

Tespit edilen mültecilerden 11 kişi sağlık sorunu nedeniyle Mağusa Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı belirtilen açıklamada soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

(Fotoğraflar: BRT)

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık