AktüelEkonomi PolitikKentPolitikaYaşamMağusa Kapısı’nın açılması için adım

LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın çağırısıyla dün düzenlenen ve sendikaların katılığı toplantıda Lefkoşa’daki Mağusa Kapısı’nın açılması için çağrı yapıldı, bu yönde sivil irade geliştirilmesi için inisiyatif alındı. Harmancı’nın sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada “ Lefkoşa’nın doğusunda Mağusa Kapısı’nın araçlı geçişlere açılması insanlarımızın Metehan (Aydemet) kapısında yaşadığı çileyi rahatlatacaktır. Ayni zamanda Baf kapsının yaya geçişlerine açılması turist dolaşımında Lokmacı barikatına da rahat bir nefes aldıracaktır. Bu konuda LTB bir inisiyatif oluşturma kararlılığındadır, bu doğrultuda dün sendikal platform...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 30, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın çağırısıyla dün düzenlenen ve sendikaların katılığı toplantıda Lefkoşa’daki Mağusa Kapısı’nın açılması için çağrı yapıldı, bu yönde sivil irade geliştirilmesi için inisiyatif alındı.

Harmancı’nın sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada “ Lefkoşa’nın doğusunda Mağusa Kapısı’nın araçlı geçişlere açılması insanlarımızın Metehan (Aydemet) kapısında yaşadığı çileyi rahatlatacaktır. Ayni zamanda Baf kapsının yaya geçişlerine açılması turist dolaşımında Lokmacı barikatına da rahat bir nefes aldıracaktır.
Bu konuda LTB bir inisiyatif oluşturma kararlılığındadır, bu doğrultuda dün sendikal platform ile ön görüşmemizi gerçekleştirmiş durumdayız, bundan sonra sivil toplum örgütleri, konuya ilgili kamuoyunda farkındalık yaratabilecek bireylerle de bir araya geleceğiz.” ifadelerine yer verildi.

 

İlginizi çekebilir:

Mağusa Kapısı – Hiçbir yerden haberler

Mağusa Kapısı’nın açılaması için yeni bir girişim mi başlıyor? Barikatlardaki kuyruklar, ekonomik kriz ve Harmancı’nın Mağusa Kapısı çağrısı.

 

İşte Harmancı’nın açıklaması

“Lefkoşa’da yeni bir geçiş kapısı açılması talebi şımarıklık değil bir ihtiyaç ve bir zorunluluktur. 2015 yılında Güney Lefkoşa belediye başkanı Sn. Yorgacis kendi başkanı Sn. Anastasiades’e bendeniz de Sayın Cumhurbaşkanımıza bu yönde ortak bir irademiz olduğunu beyan etmiştik. Ayrıca buradaki yetkili her otoroite ile de bu konuyu bizzat ben görüştüm. Derinya ve Aplıç kapılarına ilişkin alınan kararları baltalamamak ve geciktirmemek adına bu talep için kamuoyu oluşturma çabalarını hep konrollü tuttuk. Fakat artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Lefkoşa’nın doğusunda Mağusa Kapısı’nın araçlı geçişlere açılması insanlarımızın Metehan (Aydemet) kapısında yaşadığı çileyi rahatlatacaktır. Ayni zamanda Baf kapsının yaya geçişlerine açılması turist dolaşımında Lokmacı barikatına da rahat bir nefes aldıracaktır.
Bu konuda LTB bir inisiyatif oluşturma kararlılığındadır, bu doğrultuda dün sendikal platform ile ön görüşmemizi gerçekleştirmiş durumdayız, bundan sonra sivil toplum örgütleri, konuya ilgili kamuoyunda farkındalık yaratabilecek bireylerle de bir araya geleceğiz.
Lefkoşa yaşadığımız ülkenin merkezidir ve her iki belediye başkanı da iradesini ortaya koymuştur.
Lefkoşa’da açılacak kapıların farklı bölgelerde kapı açılması talebi ile Güney yönetimi tarafından esir tutulmasını da kabul edilemez bulmaktayım.”

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık