koronavirusMağusa Hastanesi’nde Covid-19 RT-PCR testlerini uygulanmasına başlandı

Mağusa Devlet Hastanesi- Doğu Akdeniz Üniversitesi Moleküler Genetik Araştırma Laboratuvarında COVID-19 RT-PCR testlerinin uygulanmasına başlandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 13, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa Devlet Hastanesi- Doğu Akdeniz Üniversitesi Moleküler Genetik Araştırma Laboratuvarında COVID-19 RT-PCR testlerinin uygulanmasına başlandı.

Testlerin yapıldığı laboratuvar DAÜ akademisyenleri tarafından hastane başhekimliğinin katkılarıyla, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) güncel biyogüvenlik standartları doğrultusunda dizayn edilerek hastaneye kazandırıldı.

İlk aşamada uluslararası COVID-19 standart örnekleri kullanılarak kalite kontrol çalışmaları tamamlandı. Hasta örnekleri ile doğrulama aşamasını da geçen laboratuvar bugün itibari ile hizmete başladı.

Mağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Kalfaoğlu tarafından yapılan açıklamada, laboratuvarın yapılmasında bağışda bulunan Mağusa halkı , desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanı Ali Pilli, bakanlık müsteşarı  ve tüm sağlık bakanlığı çalışanlarına teşekkür edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık