AktüelEkonomi PolitikKentManşetPolitikaYaşamMağusa, Aysergi ve İskele için halka açık emirname toplantısı yapılıyor

Mağusa, Aysergi ve İskele bölgesini kapsayan emirnameyle ilgili olarak bugün saat 17:00’de Mağusa KÜKOM’da halka açık toplantı yapılacak. Bakanlık’tan ve Şehir Planlama Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle: “55/1989, İmar Yasası’nın 11(4), 11(5)B, 11(5)C, 11(5)Ç maddeleri altında Planlama Makamı olarak Dairemiz, Gazimağusa Belediyesi, Yeniboğaziçi Belediyesi ve İskele Belediyesi idari hudutları içerisinde kalan alanda, Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı yürürlüğe girinceye kadar geçecek sürede yaygın ve parçacıl gelişmenin önlenmesi, yerleşimlerin karakterinin korunması ve doğal çevre ile tarihi ve kültürel miras...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 19, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa, Aysergi ve İskele bölgesini kapsayan emirnameyle ilgili olarak bugün saat 17:00’de Mağusa KÜKOM’da halka açık toplantı yapılacak.

Bakanlık’tan ve Şehir Planlama Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:

“55/1989, İmar Yasası’nın 11(4), 11(5)B, 11(5)C, 11(5)Ç maddeleri altında Planlama Makamı olarak Dairemiz, Gazimağusa Belediyesi, Yeniboğaziçi Belediyesi ve İskele Belediyesi idari hudutları içerisinde kalan alanda, Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı yürürlüğe girinceye kadar geçecek sürede yaygın ve parçacıl gelişmenin önlenmesi, yerleşimlerin karakterinin korunması ve doğal çevre ile tarihi ve kültürel miras alanlarının korunmasını sağlamak amacı ile bir Emirname Taslağı hazırlamıştır.

Bu amaçla;
27/2013, İyi İdare Yasası’nın 11’inci maddesinin (2)’inci fıkrası uyarınca 19 Kasım Pazartesi günü, saat 17:00’de, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayında düzenlenecek halka açık Danışma Toplantısı’na katılımınız önemle rica olunur.”

Mağusa İnsiyatifi sözcülerinden Mertkan Hamit sosyal medyadan yaptığı açıklamada ise Bakanlığın yeterince duyuru yapmadığını kaydederek toplantıyla ilgili olarak, “Hiç haberimiz olmadı falan diyorsanız normaldir; ilgili konuyla sosyal medyada İçişleri Bakanlığı 16 Kasım tarihinde bir paylaşım yaptı sadece. Katılımı arttırmakla ilgili sorumluluk üstlenmedi. İktidarı, muhalefeti toplumsal katılımı arttırmak için hiçbir siyasi parti görev de edinmedi. Ne ticaret, ne sanayi ne de esnaf odası gündeme almadı. Birkaç sivil toplum örgütüne kaldı yine mesele… İşte, öyle çok seviyoruz memleketi…” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık