AktüelDünyaMaduro’dan ‘ABD işgaline karşı hazır olun’ talimatı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, silahlı kuvvetler mensuplarıyla bir araya geldiği bir toplantıda askerlere 'olası Amerikan işgaline karşı hazır olun' talimatı verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 5, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Maduro, “Eğer bir gün Amerikan imparatorluğu bu mukaddes topraklara dokunmaya kalkarsa, vatanı korumak için elimizde silahlarla her zaman hazır olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez eşliğinde, Cojedes eyaletindeki bir askeri eğitim merkezini ziyaret eden Maduro, “Biz ne zayıf ne de mahrum bir ülkeyiz. Biz kuvvetli bir Ulusal Bolivarcı Silahlı Kuvvetleri olan ülkeyiz. Her geçen gün daha fazla birlik ve sadık olmalıyız.” diye konuştu.

Maduro, ABD’nin, Venezuela’nın kaynaklarını ele geçirmek istediğini öne sürerek, “Amerika Birleşik Devletlerinin ülkemizi zayıflatmak için farklı bir savaş tarzı var. Bir grup darbeci hainle, Ulusal Bolivarcı Silahlı Kuvvetlerini ortadan kaldırmak için çok para harcayarak kurdukları komploları bulunuyor.”dedi.

Venezuela lideri, ordunun sadakatine güvendiğini dile getirerek, “Sizlere güveniyorum ve bir grup hainin yaptığı, Bolivarcı Ulusal Silahlı Kuvvetlerini asla kirletemez. Her zaman General Hugo Chavez’e sadık olmalıyız. Eğer bir gün Amerikan imparatorluğu bu topraklara dokunmaya kalkışırsa, vatanı korumak için elimizde silahlarla her zaman hazır olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Ncicolas Maduro, ABD’nin Monroe Doktrini’ni kullanarak, Latin Amerika ve Karayipler’i kolonileştirme amacı taşıdığını da iddia etti.

Maduro’nun konuşması, muhalif lider Juan Guaido’nun, halkı protesto için yeniden sokaklara çıkmaya çağırdığı güne denk geldi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık