AktüelEditoryalkoronavirusMaç heyecanını evde yaşayın!

Bu küçücük kara parçası da dahil olmak üzere tüm dünya koronavirüs vakalarıyla didişirken, bazı takım taraftar gruplarının umursuzluğu dikkat çekiyor!
Editoryal Kolektif Editoryal KolektifMart 15, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Türkiye’de bu akşam Beşiktaş ile Galatasaray arasında futbol maçı oynanacak. Seyircisiz oynanacak maç öncesinde Türkiye’de olduğu gibi Kıbrıs’ın kuzeyinde de maç için hazırlıklar başladı.

Öte yandan, bazı taraftar grupları şu sıralarda ellerinde davullarla Dereboyu’nda yürüyüş düzenliyor. Uzmanların kalabalık ortamlarda bulunulmaması yönünde yapılan tüm çağrılara rağmen, taraftar gruplarının umursuzluğunu anlamak mümkün değil.

GazeddaKıbrıs olarak çağrımızdır. Maçınızı izleyin. Takımınızın galibiyetiyle mutlu olun, kaybıyla hüzünlenin. Ama bu dönemde her türlü duygunuzu olabildiğince izole ortamlarda, kendi başınıza yaşayın.

Bu akşam maçın neticesi ne olursa olsun, kutlamanızı evde kendi başınıza yapın. Sokakları doldurarak virüsün yayılmasına aracılık etmeyin. Herhangi birimizde bulunması muhtemel virüs, etrafımızdaki herkese bulaşabilir.

Lütfen!

Editoryal Kolektif

Editoryal Kolektif

Gazeddakıbrıs Editoryal Kolektifi tarafından kaleme alınan değerlendirme yazıları...

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft