AktüelEkonomi Politik“Maaş ödemeleri dahil tüm ödemeleri durdurma kararı aldık”

Hazine ve Maliye Çalışanları Sendikası (Maliye-Sen), şok bir grev açıklayarak, maaş dahil tüm ödemeleri durdurma kararı aldıklarını açıkladı.
Gazedda KıbrısMart 29, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hazine ve Maliye Çalışanları Sendikası (Maliye-Sen), şok bir grev açıklayarak, maaş dahil tüm ödemeleri durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

Yazılı açıklama yapan sendika, ülkede yaşanan ekonomik sorunların her geçen gün artttığını, atalet sorunu yaşayan hükümet edenlerin ise yaşanan ekonomik krize karşı hiçbir önlem alamadığını hayretler içerisinde izlemeye devam ettiklerini belirtti.

Açıklamada, “Bakanlar Kurulu toplantılarında sadece ve sadece yeni zamlara ve atamalara imza atan çiçeği burnundaki hükümetimizin artık; çalışanları, emekçileri, emeklileri, sosyal yardım alanları, sigortalıları, özel sektörü kısacası tüm kesimleri rahatlatacak ekonomik tedbirler almasını beklemekteyiz” denildi.

Sendika, 14 Mart 2022’de yaptığı basın açıklamasını hatırlatarak, hükümet edenlerin hiçbir ekonomik tedbir almamakla birlikte zam furyasına devam ettiğini üzüntü ile izlediklerini belirttiklerine, yaptıları basın açıklamasında da tüm çevrelerin beklentilerinin karşılanmasındaki hassasiyetlerini koruyacaklarıne ve gereğini yapmaktan çekinmeyeceklerini kamuoyunun bilgisine sundukların işaret etti.

“Maaş ödemeleri dahil olmak üzere tüm ödemeleri durdurma kararı aldık”

Açıklamada şunlar kaydedildi;

“Bu çerçevede Maliye-Sen olarak şok eylem ve grev yapma kararı almış bulunmaktayız. Diğer sendikalardan ayrı olarak 30 Mart Çarşamba gününden itibaren 31 Mart Perşembe ve 1 Nisan Cuma günü tam gün greve giderek maaş ödemeleri dahil olmak üzere tüm ödemeleri durdurma kararı almış bulunmaktayız.

Hükümetin hayatı ucuzlatacak önlemler almaya başlamaması, çalışanların ve halkın beklentilerini karşılanmaması halinde tüm devlet ödemelerini felç edecek şok eylem ve grevlere devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık