AktüelGazedda'nın GündemiLurucinalılar kapı istiyor!

Lurucinalılar, Kıbrıs Cumhuriyeti'ne geçebilmek için köylerinden geçiş noktası talep ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 17, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lurucinalılar, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçebilmek için köylerinden geçiş noktası talep ediyor.

Lurucina sakinleri, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçiş sağlayabilmek için, köylerinden bir geçiş noktası talep ediyor. 15 Haziran Pazartesi günü Lurucina’da yapılan toplantıda, artık Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçilebilecek bir geçiş noktasının açılması konusu en önemli konu olarak gündeme geldi.

Lurucinalılar tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Lurucina’yı kurtaracak olanın, bir kapının açılması olduğu herkes tarafından onay gördü. Şimdi görev, bu kapının açılması için, somut olarak neler yapılması gerektiği üzerinde durmaktır.

Görüş, düşünce ve en önemlisi enerjimizi buna yoğunlaştırıp planlı, programlı bir hareket örgütlenmeli, bir kapının açılabilmesi için, bu durumdan en çok “bağrı yananlar” ön planda olmak koşuluyla, Kıbrıslıtürk-Kıbrıslırum tüm bölge halkının katılımının sağlanması gerekir.

Bir kapının açılması, ancak her iki toplumun, her iki taraftaki yönetimlere baskı uygulaması ile mümkündür.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık