AktüelGazedda'nın GündemiLTL’deki cinsel istismar soruşturması ne oldu?

GazeddaKıbrıs'ın Mart ayında gündeme getirdiği Lefkoşa Türk Lisesi'ndeki öğretmenden öğrenciye cinsel istismar konusu ile ilgili soruşturma henüz tamamlanmadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 27, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

GazeddaKıbrıs’ın Mart ayında gündeme getirdiği Lefkoşa Türk Lisesi’ndeki öğretmenden öğrenciye cinsel istismar konusu ile ilgili soruşturma henüz tamamlanmadı.

GazeddaKıbrıs’ın 4 Mart tarihinde gündeme getirdiği, Lefkoşa Türk Lisesi’nde iki öğretmenin, 17 yaşındaki bir öğrenciye cinsel istismarda bulunmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili başlattığı soruşturma halen tamamlanmadı.

Olay neydi?

Lefkoşa Türk Lisesi’nde bir öğretmen, 17 yaşındaki öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle görevinden uzaklaştırılmış, konuyla ilgili yapılan soruşturmada, bir öğretmenin daha olayla bağlantılı olduğu tespit edilmişti.

Konunun açığa çıkmasının ardından Eğitim Bakanlığı’nın okula müfettiş gönderdiği ve öğrencilerin bazılarının ifadelerinin alındığı da öğrenilmişti.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın da konuyla ilgili bilgisi bulunuyor. Soruşturma kapsamında, bahsi geçen öğretmenlerin 6 ay süreyle açığa alındığı belirtilmişti.

Polis ve bakanlıkta soruşturmanın hangi aşamada olduğu konusundaki sorular halen cevap bekliyor.

İlgili haberler şöyle:

LTL’de öğretmenden öğrenciye cinsel istismar

Lefkoşa Türk Lisesi’nde ikinci öğretmen de açığa alındı

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık