AktüelGazedda'nın Gündemi“Love Erdoğan”a protestolar yükseliyor: Bir yazılama da Lefkoşa’da

Kıbrıs’ın kuzeyinde reklam panolarına “Love Erdoğan” yazılmasına yönelik tepkiler her geçen dakika yükseliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 10, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıs’ın kuzeyinde reklam panolarına “Love Erdoğan” yazılmasına yönelik tepkiler her geçen dakika yükseliyor. Mağusa bölgesinde Love Erdoğan reklamının üzerine “Diablo” yazılmasının ardından şimdi de Lefkoşa’da benzer protestolar ortaya çıkmaya başladı.

Lefkoşa’nın iki noktasına asılan “Love Erdoğan” pankartlarına yazılamalar yapıldı. Eski Belça’nın bulunduğu bölgedeki reklam panosuna ve Levent Koleji’nin olduğu bölgedeki reklam panosuna yazılama yapan kimliği belirsiz kişi ve/veya kişiler, Erdoğan’a yönelik tepkisini dile getirdi.

Eski Belça bölgesindeki reklam panosunun üstüne İngilizce’de hayır anlamına gelen “no” kelimesi eklenirken, Levent Kolej’in yakınlarında bulunan reklam panosuna ise çarpı işareti atılarak “sol” yazıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık