AktüelGazedda'nın GündemiLokmacı’da geçişe BM askeri izin vermiyor

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tek taraflı olarak dört geçiş noktasını kapatmasının ardından, Kıbrıs’ın kuzeyinde toplanan eylemciler yine eylem yapıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 9, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Koronavirüs gerekçe gösterilerek kapatılan geçiş noktalarıyla ilgili eylemler devam ediyor.

Cumartesi günü Lokmacı geçiş noktasında gerçekleşen eylemin ardından, bugün yine aynı noktada eylem yapılıyor. Ellerinde karanfillerle geçiş noktasına gelen eylemciler Birleşmiş Milletler askerlerinin engeliyle karşılaştı.

Birleşmiş Milletler askerinin ara bölgedeki geçişi kısıtladığı gözlemlenirken, eylemcilerin geçişe izin verilmemesine tepki gösteriliyor. Ellerindeki karanfilleri güney geçiş noktasındaki polis güçlerine vermek isteyen eylemcilerle BM askerlerinin arasındaki istişareler devam ediyor.

Eylemciler ellerindeki karanfilleri uzatarak, karşıda bekleyen Kıbrıslırumlara ‘Kıbrıs’ta barış engellenemez’ sloganları atıyor…

Öte yandan Kıbrıs Cumhuriyeti hükümeti, geçiş noktalarının en az bir gün daha kapalı olacağını duyurmuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık