AktüelGazedda'nın GündemiLokmacı geçişinde savaştan kalma bir görüntü

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in Coronavirüs’ü gerekçe göstererek bazı geçiş noktalarını kapatması kararı, bugün resmen yürürlüğe girdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 29, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in Coronavirüs’ü gerekçe göstererek bazı geçiş noktalarını kapatması kararı, bugün resmen yürürlüğe girdi.

4 noktada geçişler resmen durduruldu. Kıbrıs Cumhuriyeti, Lokmacı geçiş kapısının güneyine barikat kurarken, barikatta askerlerin beklediği gözlemlendi.

Kermiya geçişinde yoğunluk var

Lokmacı kapısının kapatılmasının ardından alternatif geçiş noktalarına yönelen yurttaşlar, Kermiya geçiş noktasında yoğunluk yaşanmasına sebebiyet verdi. Yüzlerce araç şu sıralarda Kermiya geçiş noktasında bekleyişlerini sürdürüyor.

Ledra Sokağı’nda eylem

Öte yandan Unite Cyprus Now, Uzun Yol olarak bilinen Ledra sokağında eylem yapma kararı aldı. Bugün saat 12.00’de gerçekleşecek eylemde, Anastasiadis tarafından yapılan açıklamanın insanların zekasına hakaret olduğunu ve geçişlerin engellenmesi durumunda nasıl bir tepki ile karşılaşılacağının ölçülmesi niyetinin olduğu belirlendi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kıbrıs halkı kendi ülkesinde özgürce seyahat etme haklarının kaçırılmasına izin vermeyecektir. Hepinizi bu keyfi ve haksız kararı protesto etmeye davet ediyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık