AktüelGazedda'nın GündemiÖzel HaberLokmacı Barikatı’nda kuyruk çilesi bitmiyor

Polis memurlarının Lokmacı Barikatı’ndan alınıp Kermiya Barikatına geçirilmesi Lokmacı Barikatı’ndaki geçişlerin daha da uzamasına neden olmakta.  Gazeddakıbrıs Tüm geçiş noktalarında olduğu gibi Lefkoşa’nın merkezindeki Lokması Barikatı’nda da neredeyse her gün aynı çile yaşanmakta. Güneyden kuzeye geçmek isteyen kişiler barikat kontrol noktalarında oluşan uzun kuyruklarda dakikalarca beklemek zorunda kalıyor. Güneyden kuzeye geçiş adeta işkence haline geliyor. Gazeddakıbrıs’ın ulaştığı bilgilere göre ise polis memurlarının Lokmacı barikatından bir başka yoğunluğun yaşandığı Kermiya barikatına aktarılmakta. Bundan kaynaklı olarak bu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 18, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Polis memurlarının Lokmacı Barikatı’ndan alınıp Kermiya Barikatına geçirilmesi Lokmacı Barikatı’ndaki geçişlerin daha da uzamasına neden olmakta. 

Gazeddakıbrıs

Tüm geçiş noktalarında olduğu gibi Lefkoşa’nın merkezindeki Lokması Barikatı’nda da neredeyse her gün aynı çile yaşanmakta.

Güneyden kuzeye geçmek isteyen kişiler barikat kontrol noktalarında oluşan uzun kuyruklarda dakikalarca beklemek zorunda kalıyor. Güneyden kuzeye geçiş adeta işkence haline geliyor.

Gazeddakıbrıs’ın ulaştığı bilgilere göre ise polis memurlarının Lokmacı barikatından bir başka yoğunluğun yaşandığı Kermiya barikatına aktarılmakta.

Bundan kaynaklı olarak bu kez de zaten yetersiz olan Lokmacı Barikatı’ndaki memur sayısı daha da yetersiz kalmakta ve geçişlerin süresinin uzamasına neden olmakta.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık