AktüelPolitikaLiseli Aktivistler: Eğitimi Meclis Önüne Taşıyoruz

Liseli aktivistler, aynı hassasiyeti taşıyan tüm demokratik kitle örgütleri ile birlikte, 13 Aralık saat 15:00’de Kuğulu Park’ta toplanıp meclis önüne yürüyecek. TRAKAYAD’dan uzmanların da katılacağı eylemde trafikte güvenli yaşam bilgilerini paylaşılacak. Liseli aktivistlerden yapılan yazılı açıklama şöyle: Yaşadığımız trafik kazası ülkemizdeki birçok sorunu çok acı bir şekilde gündemimize taşımıştır. Bu olayda özellikle trafiğimizin altyapı sorunları ve trafik güvenliğinin olmaması, öğrenci taşımacılığındaki denetim ve eksiklikler, saatlerin yaz saati uygulamasında bırakılması, ülkemizin gerçek zaman dilimine geri çekilmemesi ve tüm yaşananlar...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 12, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Liseli aktivistler, aynı hassasiyeti taşıyan tüm demokratik kitle örgütleri ile birlikte, 13 Aralık saat 15:00’de Kuğulu Park’ta toplanıp meclis önüne yürüyecek. TRAKAYAD’dan uzmanların da katılacağı eylemde trafikte güvenli yaşam bilgilerini paylaşılacak.

Liseli aktivistlerden yapılan yazılı açıklama şöyle:

Yaşadığımız trafik kazası ülkemizdeki birçok sorunu çok acı bir şekilde gündemimize taşımıştır. Bu olayda özellikle trafiğimizin altyapı sorunları ve trafik güvenliğinin olmaması, öğrenci taşımacılığındaki denetim ve eksiklikler, saatlerin yaz saati uygulamasında bırakılması, ülkemizin gerçek zaman dilimine geri çekilmemesi ve tüm yaşananlar karşısında idarenin/bakanların vurdumduymazlığı ön plana çıkmıştır.

https://www.facebook.com/events/1823853084524599/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Bizleri yönettiğini iddia edenler, sesimizi bastırmaya ve duymamazlığa devam ettikçe bizler de sesimizi ve eylemimizi daha arttıracak ve taleplerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Saatlerin eski haline geri alınması, hayatın normalleştirilmesi, sorumluların yükümlülük kabul etmesinin yanında trafikle de ilgili taleplerimiz ve önerilerimiz vardır.

İnsan hayatını korumanın devleti oluşturan mercilerin en önemli sorumluluğu olduğunu savunan kesimler olarak, trafikte trafik güvenliğini talep ediyoruz. Bunun için de trafik güvenliğini sağlayacak, Meclis çatısı altında oluşturulacak bir kriz masasının acilen kurulmasını ve somut adımlar atmasını istiyoruz. Eğitim, denetim ve mühendislik alanlarında geliştirilecek bilimsel ve etik bir trafik güvenliği uygulamaları için derhal harekete geçilmelidir. Bizler bunun için Salı günü sokakta olacağız.

İçinden geçtiğimiz bu süreçte eylemlerin özneleri liseliler ve aynı hassasiyeti taşıyan tüm demokratik kitle örgütleri ile birlikte, 13 Aralık saat 15:00’de Kuğulu Park’ta toplanıp meclis önüne yürüyeceğiz. TRAKAYAD’dan uzmanlar da aramızda olacak ve bizlerle trafikte güvenli yaşam bilgilerini paylaşacaklar.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık