koronavirusLimasol’un yeniden kapanma ihtimali gündemde

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde, özellikle Limasol bölgesinde görülen Korona virüs vakalarındaki artışın, bölgenin yeniden kapatılmasını gündeme getirdiği bildirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Politis gazetesi, “Limasol Yine Kapanma Yoluna Girdi” başlığı altında manşet ve iç sayfalarından yer verdiği haberinde, Kıbrıs Cumhuriyeti’nde dün tespit edilen 382 yeni Korona virüs vakasının 108’inin Limasol’dan olduğuna dikkat çekti.

Kıbrıs Cumhuriyeti’ndeki vakalarda ve hastanelerde tedavi görenlerin sayısında yaşanan artışın Limasol’da daha sıkı tedbirlerin uygulanmasını gündeme getirdiğini belirten gazete, konunun bir sonraki bakanlar kurulu toplantısında ayrıntısıyla ele alınacağını vurguladı.

Öte yandan dün toplanan Bakanlar Kurulu, salgından etkilenen işletmeler ve çalışanlara yönelik 70 milyon Euroluk destek paketinin 40 milyon Euro’luk kısmını dün onayladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık