AktüelEkolojiLimasol’daki yangın kontrol altında… 1 tutuklu var

Limasol'daki yangın kontrol altında... 1 kişi tutuklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 13, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Limasol’da dün çıkan ve uzun süre boyunca söndürülemeyen yangın bu sabah tamamen kontrol altına alındı, bir kişi yangını ‘kasten çıkardığı’ gerekçesiyle mahkemeye çıkarıldı, 4 gün tutukluluk aldı.

Limasol’un dağlık bölgesinde bulunan “Pahna”, “Malya” (Bağlarbaşı) ve “Kisusa” köyleri üçgeninde dün öğle saatlerinde çıkan ve gece boyunca söndürülemeyen yangının, bu sabah 10.00 sıralarında tamamen kontrol altına alındığı haber verildi.

Konuyla ilgili olarak Kıbrıs Cumhuriyeti polisinin, bölgedeki köylerden birinde yaşamakta olan 49 yaşındaki bir Kıbrıslı Rum’u tutukladığını ve bu kişinin yangını kasten çıkardığından söz edildiğini belirten haber kaynakları, bahse konu kişinin olaya karıştığını reddetmesine rağmen, bu sabah Limasol kaza mahkemesine sevk edildiğini ve aleyhinde 4 gün tutukluluk kararı alındığını belirtti.

Kıbrıs Cumhuriyeti haber kaynaklarına göre, Kıbrıs Cumhuriyeti İtfaiyesi sözcüsü Andreas Kettis, yanmakta olan aktif bir alan bulunmadığını ve küçük ateş öbeklerinin söndürülmesine çalışıldığını belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık