AktüelGazedda'nın GündemiLimasol’daki camiye yapılan saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz!

Limasol’daki camiye dün yapılan saldırıyı AKEL Limasol İlçe Komitesi en sert biçimde kınadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 1, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

Limasol’daki camiye dün yapılan saldırıyı AKEL Limasol İlçe Komitesi en sert biçimde kınadı.

Nefret ve nifak saçmak için bir kez daha karanlıkta saldıranların bölünme ve ayrılıkçılık yanlılarını güçlendiren bu faaliyetlerinin ağır bir tahrik ve halkımızın birliğini hedef alan ağır bir provokasyonu teşkil ettiğini belirttiği açıklamasında AKEL Limasol İlçe Komitesi, Kıbrıs’ın bütün toplumlarının kültürünün Kıbrıs’ın tümünün kültürü olduğunu ve buna herkesin tamamen saygı göstermesi gerektiğini vurguladı.

Böylesi ırkçı, kışkırtıcı, nefret saçan şiddet olaylarının yeşerecek zemin bulmaması için AKEL’in tetikte olduğunu kaydeden AKEL Limasol İlçe Komitesi, saldırganların derhal bulunması ve emsal olacak şekilde cezalandırılması için hükümete ve polise çağrıda bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..