AktüelKültürYaşamLimasol Şarap Festivali Başlıyor

Limasol, 57’inci Şarap Festivali’ne hazırlanıyor. Kıbrıs’ın geleneksel giysisi vraka heykelinin de bulunduğu Limasol Belediye (Bahçesi) Parkı’nda gerçekleşecek festival 31 Ağustos Cuma günü başlayacak ve  yerel halk ile turistlere 9 Eylül’e kadar kapıları açık olacak. KHA’nın haberine göre dün Limasol’da bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Nikos Nikolaides, bu yılki festivalin bazı yeniliklerle açılacağını, bunlar arasında çocuklara özel oyun ve sihirbazlık şovlarını izleyebilecekleri, el işleri çanak çömlek yapabilecekleri çeşitli aktivitelerin olacağı bir alanın bulunacağını söyledi. Bir...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 30, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Limasol, 57’inci Şarap Festivali’ne hazırlanıyor.

Kıbrıs’ın geleneksel giysisi vraka heykelinin de bulunduğu Limasol Belediye (Bahçesi) Parkı’nda gerçekleşecek festival 31 Ağustos Cuma günü başlayacak ve  yerel halk ile turistlere 9 Eylül’e kadar kapıları açık olacak.

KHA’nın haberine göre dün Limasol’da bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Nikos Nikolaides, bu yılki festivalin bazı yeniliklerle açılacağını, bunlar arasında çocuklara özel oyun ve sihirbazlık şovlarını izleyebilecekleri, el işleri çanak çömlek yapabilecekleri çeşitli aktivitelerin olacağı bir alanın bulunacağını söyledi.

Bir başka yeniliğin de yeni şarap bardağı olduğunu, bu bardağın şarap tadımı deneyimini daha iyi yapabilmek için hazırlandığını ifade eden Nikolaides, eğlence alanının genişletilmesi ve daha büyük gösteriler yapılabilmesi için Vrakas heykelinin daha geriye alındığını belirtti.

Belediye parkındaki tiyatro sahnesinde konserler dâhil bir dizi etkinlik düzenlediğini, tenis kortunda Tarım, Kırsal Gelişim ve Çevre Bakanlığı’nın bir pavyon açacağını, ziyaretçilerin burada gastronomik lezzetler ve şarapla hazırlanan kokteylleri tadabileceklerini kaydetti.

Festivalde şarabı sadece koklayarak tanımlayacak yarışmalar ve uygun şarap sunumları düzenlenecek. Fotoğraf ve karikatür sergileri de bu yıl festivale dâhil edildi.

Festivalde bu yıl Kıbrıs yiyeceklerinin yanı sıra ziyaretçiler, şaraplarının yanında çeşitli peynirler de tadabilecekler,  Komandarya üreticilerinin kendi stantları olacak.

Rezervasyon koşuluyla ziyaretçiler bütün şehirlerinden ücretsiz otobüs hizmetleriyle Limasol’a gidebilecekler.

Limasol Belediye Başkanı’na göre cuma akşamki tören küçük bir folklorik müzik ve tiyatro gösterisiyle başlayacak, ardından Enerji, Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Yiorgos Lakkotrypis açılışı yapacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık