AktüelMüzakerelerLiderlerin Ön Hazırlık Toplantısı Tamamlandı | #ConferenceOnCyprus

Liderler Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis arasında Cenevre’de bu akşam gerçekleşen ön hazırlık toplantısı tamamlandı. Liderler toplantıda Cenevre zirvesi boyunca takip edecekleri programı belirlediler. BRT’nin haberine göre taraflar yarın sabahleyin mülkiyet konusu görüşmeye başlayacak, ardından yönetim ve güç paylaşımı ile devam edecekler. Öğleden sonra yönetim ve güç paylaşımı ile devam edilerek güvenlik ve garantilerle ilgili bir fikir ekzersizi yapılacak. Konular ilk gün tamamlanamazsa, yönetim ve güç paylaşımı konularına Salı günü devam edilecek. Tamamlanması halinde Salı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Liderler Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis arasında Cenevre’de bu akşam gerçekleşen ön hazırlık toplantısı tamamlandı. Liderler toplantıda Cenevre zirvesi boyunca takip edecekleri programı belirlediler.

BRT’nin haberine göre taraflar yarın sabahleyin mülkiyet konusu görüşmeye başlayacak, ardından yönetim ve güç paylaşımı ile devam edecekler.

Öğleden sonra yönetim ve güç paylaşımı ile devam edilerek güvenlik ve garantilerle ilgili bir fikir ekzersizi yapılacak.

Konular ilk gün tamamlanamazsa, yönetim ve güç paylaşımı konularına Salı günü devam edilecek.

Tamamlanması halinde Salı gün sabah ekonomi ve AB konuları geçilecek. Taraflar Çarşamba sabahı toprak ana başlığını müzakere etmeye başlayacak.

Çarşamba öğleden sonra ise mülkiyet ve diğer çözümlenmemiş konular üzerinde çalışılacak.

Liderler, 9-10-11 Ocak’ta her gün sabah KSİ 10:00-14:00 saatleri arasında Milletler Sarayı/Concordia’da görüşecek.

Aynı tarihlerde 17:00–19:00 arasında ise müzakere heyetleri biraraya gelecek. Üç gün boyunca 19:30-22:00 saatleri arasında da liderlerin gün içindeki ikinci görüşmeleri olacak.

ANASTASİADİS TOPLANTININ ARDINDAN HEYETİNİ BİLGİLENDİRDİ

Image may contain: 2 people, people sitting, table and indoor

Liderler arasında gerçekleşen ön hazırlık toplantısı sonrası Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis aralarında siyasi parti liderlerinin de bulunduğu heyet üyelerini bilgilendirme toplantısına geçti.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık