MüzakerelerLiderlere Gereksiz Tartışma Ve Polemiklerden Uzak Durmalı

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasında gerçekleştirilecek zirve öncesinde tarafların gereksiz tartışma ve polemiklerden uzak durmalarını istedi. Kırmızı çizgi çizerek Kıbrıs sorunu çözülmez diyen İzcan, “Konular bir bir masaya gelmeli ve Kıbrıs halkının menfaat ve çıkarları doğrultusunda çözülmelidir” dedi. Kıbrıs sorununun dünyanın en uzun sorunlarından biri olduğuna dikkat çeken BKP Genel Başkanı İzzet İzcan,” Etrafımızda oluşan ateş çemberi, savaşların korkunç yıkımını gözler önüne sererken, hangi konunun önce veya sonra görüşüleceğini...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasında gerçekleştirilecek zirve öncesinde tarafların gereksiz tartışma ve polemiklerden uzak durmalarını istedi. Kırmızı çizgi çizerek Kıbrıs sorunu çözülmez diyen İzcan, “Konular bir bir masaya gelmeli ve Kıbrıs halkının menfaat ve çıkarları doğrultusunda çözülmelidir” dedi.

Kıbrıs sorununun dünyanın en uzun sorunlarından biri olduğuna dikkat çeken BKP Genel Başkanı İzzet İzcan,” Etrafımızda oluşan ateş çemberi, savaşların korkunç yıkımını gözler önüne sererken, hangi konunun önce veya sonra görüşüleceğini gerekçe yaparak ortamı germenin ve savaş tacirlerini umutlandırmanın gereği yoktur” dedi.

Liderlerin birbirlerine yardımcı olmaları esastır.

Zamanın öneminin altını çizen İzcan, “Boşa geçen her gün insanımızın geleceği açısından bir kayıptır” diyerek,  tarafları zamanı verimli bir  kullanmaya çağırdı. “Açıkta kalan konuların halledilmesiyle uluslararası konferansın toplanmasının vakti gelmiştir” diyen İzcan, “Unutmayalım ki tarafların birbirine verecekleri tavizler Kıbrıs’ta kalacaktır, önemli olan Kıbrıs’ı kullanmaktan başka hedefleri bulunmayan dış güçlere taviz vermemektir. İki liderin birbirlerini rakip değil, ayni evin ortakları olarak görmesi ve yardımcı olmaları esastır”dedi.

Her zamankinden daha fazla çözüme yakınız.

“BKP yurdumuz  Kıbrıs ve halkımızın geleceği doğrultusunda barış sürecini kararlılıkla desteklemeye devam edecektir” diyen  BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Bugün her zamankinden daha fazla çözüme yakınız” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık