AktüelKıbrıs SorunuLiderlerden 5’li görüşmeye olumlu yanıt

BM’den yapılan açıklamada Kıbrıslıtürk toplum lideri Ersin Tatar ile Kıbrıslı rum toplum lideri Nikos Anastasiadis’in 5’li görüşmeye olumlu yanıt verdiği belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

BM’den yapılan açıklamada Kıbrıslıtürk toplum lideri Ersin Tatar ile Kıbrıslı rum toplum lideri Nikos Anastasiadis’in 5’li görüşmeye olumlu yanıt verdiği belirtildi.

Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın ara bölgedeki ikametgâhında yapılan görüşme sonrası BM’den yapılan açıklamada Tatar ve Anastasiadis kendilerine birbirlerini tanıtma ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakalandığı aktarıldı.

BM’den yapılan açıklamada, Nicos Anastasiadis ve Ersin Tatar’ın, toplumların liderleri olarak ilk kez bir araya geldi” denildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gayri resmi görüşmeleri Kıbrıs Özel Temsilcisi / Genel Sekreter Özel Danışman Yardımcısı Elizabeth Spehar’ın himayesinde gerçekleşti… Onlara samimi bir atmosferde birbirlerini tanıma ve ilk gayri resmi görüş alışverişini yapma fırsatı sağladı. Tatar ve Anastasiadis, BM Genel Sekreteri’nin yapaacağı 5+BM toplantısı konusunda yapacağı girişime olumlu yanıt verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık