İnsanLGBTİ+ Aktivistleri Lefkoşa’da Bir Araya Geldi

45 farklı ülkeden Lezbiyen Gey Biseksüel Trans İnterseks (LGBTİ+) alanında çalışan 490 örgütü bir araya getiren “ILGA Avrupa” bu yıl dünyanın bir çok noktasından gelen 450 LGBTİ+ aktivistinin yer aldığı “ILGA Avrupa Yıllık Konferansı”nı Lefkoşa’nın güneyinde gerçekleştirdi. 19 Ekim 2016 Çarşamba akşamı, gala açılışıyla başlayan konferans 3 gün boyunca çeşitli panel ve çalıştaylar ile devam etti. Konferans çerçevesinde, 21 Ekim Cuma günü akşamı 150 aktivitin katılımıyla Kuir Kıbrıs Derneği tarafından Kuzey Lefkoşa akşam turu ve...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 30, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

45 farklı ülkeden Lezbiyen Gey Biseksüel Trans İnterseks (LGBTİ+) alanında çalışan 490 örgütü bir araya getiren “ILGA Avrupa” bu yıl dünyanın bir çok noktasından gelen 450 LGBTİ+ aktivistinin yer aldığı “ILGA Avrupa Yıllık Konferansı”nı Lefkoşa’nın güneyinde gerçekleştirdi.

ilga

19 Ekim 2016 Çarşamba akşamı, gala açılışıyla başlayan konferans 3 gün boyunca çeşitli panel ve çalıştaylar ile devam etti.

ilga4

Konferans çerçevesinde, 21 Ekim Cuma günü akşamı 150 aktivitin katılımıyla Kuir Kıbrıs Derneği tarafından Kuzey Lefkoşa akşam turu ve “Quiz Night” düzenlendi. Bunun yanı sıra, 22 Ekim Cumartesi günü de Kuir Kıbrıs Derneği aktivistleri ve “Konuşulmayan: Kıbrıs Türk Toplumunda LGBTİ hakları ile ilgili Diyaloğu Güçlendirmek” projesi çalışanları tarafından, Kıbrıs’ın kuzeyinde LGBTİ+ hareketi isimli çalıştayı yapıldı. Çalıştayda, Kıbrıs’ın kuzeyinde LGBTİ mücadelesinin kısa tarihi anlatıldı. Erman Dolmacı’nın Kıbrıs’ın kuzeyindeki LGBTİ mücadelesini anlatması ardından Unspoken Proje Koordinatörü Hazal Yolga da projenin amacı, etkinlikleri, başarıları ve deneyimleri hakkında sunum yaptı.

Sunum sonrası ILGA Avrupa Eş Başkanı Brian Sheehan da aralarında bulunduğu katılımcılar Kıbrıs’ın kuzeyinde verilen mücadele hakkında bilgi almak için sorular sordu.”

ilga2

ilga3

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık