AktüelGazedda'nın GündemiLego, ilk LGBTİ+ setini satışa çıkarıyor: Herkes mükemmeldir

Oyuncak tasarımcısı Lego'nun gökkuşağı temalı yeni tasarımı, Onur Ayı'nın ilk günü olan 1 Haziran'da satışa çıkarılacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Oyuncak tasarım şirketi Lego, içinde 11 mini figür bulunan ilk LGBTİ+ setini hazırladı. Sete, “Herkes Mükemmeldir” ismi verildi.

The Guardian‘ın aktardığına göre, setin renkleri orijinal gökkuşağı bayrağını yansıtmak için seçildi ve transları temsil etmesi için pembe ve beyaz eklendi. Danimarka merkezli Lego aynı zamanda LGBTQIA+ toplumunda farklı ten renklerinin de bulunduğu konusunda farkındalık yaratmak için kahverengi ve siyah renklerini de sete ekledi.

Figürlerin cinsiyeti yok

Bir figür dışında hiçbir figürün cinsiyeti belirtilmedi. Cinsiyeti belirtilen tek figür olan ‘arı kovanı topuzlu’ mor figür hakkında konuşan tasarımcı Matthew Ashton, “Bu her yerdeki güzel drag queenlere verilmiş bir selam” dedi. Ashton, aslında seti ilk olarak kendi masası için tasarladığını söyledi:  “Ofis değiştirdim o yüzden beni ve parçası olmaktan gurur duyduğum LGBTQIA+ toplumunu anlatacak bir şey istemiştim”.

Set, Onur Ayı‘nın ilk günü olan 1 Haziran’da satışa çıkarılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık