AktüelGazedda'nın GündemiLefkoşa’nın üzerindeki fiziksel ve zihinsel bariyerleri koşarak kaldırıyorlar!

Lefkoşa’nın çepeçevre koşulduğu sembolik yeniden birleştirme etkinliğinin üzerinden bir yıl geçti. İki toplumlu koşu grubu olan RUNITE Nicosia, 11 Ocak Cumartesi, Lefkoşa’da bu koşunun ikincisini düzenliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 6, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Lefkoşa’nın çepeçevre koşulduğu sembolik yeniden birleştirme etkinliğinin üzerinden bir yıl geçti. İki toplumlu koşu grubu olan RUNITE Nicosia, 11 Ocak Cumartesi, Lefkoşa’da bu  koşunun ikincisini düzenliyor.

Etkinlik saat 10.30 Ledra Palace Sınır  Kapısı’nın yakınındaki ara bölgede yer alan Home 4 Cooperation’da etkinliğe katılacak koşu grubunun toplanması ile başlayacak.

Güney Lefkoşa’da koşarak başlanan etkinlik, Ledra Palace Sınır  Kapısı’ndan Türk kesimine geçerek Lefkoşa Surlariçi ve Dereboyu’na kadar gidip geri dönmek kaydıyla etkinlik tamamlanacak. Organizasyon komitesi bu etkinlikle Lefkoşa ile ilgili insanların zihninde yer eden fiziksel ve zihinsel bariyerleri kaldırmayı ve Lefkoşa’yı insanların bir bütün olarak görmesini amaçlamaktadır.

Organizasyon komitesi verdiği mesajda “Adamız hala daha bölünmüş olmasına rağmen, yeni yıla umutlu ve optimistik bir başlangıç yaparak bu bölünmüşlüğü birleştirmek için Lefkoşa Surlariçi’nin dar sokaklarında ve etrafındaki bölgelerde yeniden mutlu adımlarla birlikte koşacağız. Bu bir yarış veya rekabetçi koşu etkinliği olmayacak, adamızın her köşesindeki tüm farklı nitelikteki koşuculara açık bir etkinlik olacak ve amacımız Lefkoşa sokaklarına pozitif mesaj iletmektir. Koşmak bizi bir araya getirir, koşmak bizi birleştirir” dedi.
Koşu etkinliği saat 10.30’da Home 4 Cooperation’dan (H4C) başlayacak ve Lefkoşa’nın kuzey ve güneyinde 8-10 km hafif tempolu olarak gerçekleşecek. Koşu yine H4C’da bitecek ve bitişte Kıbrıs’ta Barış için İki Toplumlu Koro’nun etkinliğe katılanlar için özel olarak hazırladıkları müzikler eşliğinde söyleyeceği şarkılar yanında ücretsiz sıcak kahve, çay ve meyve ikramı olacak.

Runite Nicosia Organizasyon Komitesi katılımcıların geçiş esnasında sıkıntı yaşamamak için kimlik kartlarını yanına almayı unutmamasını bildirdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..