AktüelEkolojiGazedda'nın GündemiLefkoşa’nın her iki yanından gençler gelecekleri için eylemde

Dün sabah saatlerinde Lefkoşa’nın kuzeyinde lise öğrencilerinin Meclis önünde yaptıkları iklim eyleminin ardından, Lefkoşa’nın güneyinde de gençler tarafından iklim eylemi yapıldı. Küresel ısınmaya ve hükümetlerin tepkisizliğini protesto eden gençler ağızlarına “Help Me” yazılı bandlar yapıştırdılar. 120’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşen eylemde Başkanlık Sarayı’nın önündeki yolu trafiğe kapayan gençler, burada taleplerini dile getirdi.   Tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs’ın kuzeyinden ve güneyinden gençler fosil yakıtlardan vazgeçilmesini ve iklim değişikliği için somut adımlar atılmasını talep ediyor. Διαδήλωση...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 4, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Dün sabah saatlerinde Lefkoşa’nın kuzeyinde lise öğrencilerinin Meclis önünde yaptıkları iklim eyleminin ardından, Lefkoşa’nın güneyinde de gençler tarafından iklim eylemi yapıldı.

Küresel ısınmaya ve hükümetlerin tepkisizliğini protesto eden gençler ağızlarına “Help Me” yazılı bandlar yapıştırdılar.

120’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşen eylemde Başkanlık Sarayı’nın önündeki yolu trafiğe kapayan gençler, burada taleplerini dile getirdi.

 

Tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs’ın kuzeyinden ve güneyinden gençler fosil yakıtlardan vazgeçilmesini ve iklim değişikliği için somut adımlar atılmasını talep ediyor.

Διαδήλωση Youth For Climate Cyprus

Uploaded by Ο Φιλελεύθερος / Philenews on 2019-05-03.

 

 

Meclis önünde iklim eylemi: Artık harekete geçme zamanı

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft