AktüelEkolojiGazedda'nın GündemiLefkoşa’nın her iki yanından gençler gelecekleri için eylemde

Dün sabah saatlerinde Lefkoşa’nın kuzeyinde lise öğrencilerinin Meclis önünde yaptıkları iklim eyleminin ardından, Lefkoşa’nın güneyinde de gençler tarafından iklim eylemi yapıldı. Küresel ısınmaya ve hükümetlerin tepkisizliğini protesto eden gençler ağızlarına “Help Me” yazılı bandlar yapıştırdılar. 120’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşen eylemde Başkanlık Sarayı’nın önündeki yolu trafiğe kapayan gençler, burada taleplerini dile getirdi.   Tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs’ın kuzeyinden ve güneyinden gençler fosil yakıtlardan vazgeçilmesini ve iklim değişikliği için somut adımlar atılmasını talep ediyor. Διαδήλωση...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 4, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dün sabah saatlerinde Lefkoşa’nın kuzeyinde lise öğrencilerinin Meclis önünde yaptıkları iklim eyleminin ardından, Lefkoşa’nın güneyinde de gençler tarafından iklim eylemi yapıldı.

Küresel ısınmaya ve hükümetlerin tepkisizliğini protesto eden gençler ağızlarına “Help Me” yazılı bandlar yapıştırdılar.

120’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşen eylemde Başkanlık Sarayı’nın önündeki yolu trafiğe kapayan gençler, burada taleplerini dile getirdi.

 

Tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs’ın kuzeyinden ve güneyinden gençler fosil yakıtlardan vazgeçilmesini ve iklim değişikliği için somut adımlar atılmasını talep ediyor.

Διαδήλωση Youth For Climate Cyprus

Uploaded by Ο Φιλελεύθερος / Philenews on 2019-05-03.

 

 

Meclis önünde iklim eylemi: Artık harekete geçme zamanı

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık