PolitikaLefkoşa’nın Güneyinde Yaşanan Saldırıya DİSİ ve AKEL Tepki Gösterdi

Gazedda Lefkoşa’nın güneyinde Kıbrıslıtürk bir taksiciye yapılan saldırı sonrası DİSİ ve AKEL’den açıklama geldi. Hükümetteki DİSİ’den yapılan açıklamada polise derhal olayı soruşturma çağrısı yapılarak Kıbrıs sorununda devam eden müzakerelerin kritik bir aşamada olduğu bir dönemde bu tip bireysel hareketlere izin verilmemesi gerektiğine dikkat çekildi. Ana muhalafet AKEL’den yapılan açıklamada ise yaşanan olay kınandı. AKEL, iki toplum arasındaki ilişkileri son derece olumsuz etkileyen bu tür olaylara tolerans gösterilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Kıbrıs’ın güneyindeki makamlara tolerans gösterilmemesi çağrısında...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 22, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazedda

Lefkoşa’nın güneyinde Kıbrıslıtürk bir taksiciye yapılan saldırı sonrası DİSİ ve AKEL’den açıklama geldi.

Hükümetteki DİSİ’den yapılan açıklamada polise derhal olayı soruşturma çağrısı yapılarak Kıbrıs sorununda devam eden müzakerelerin kritik bir aşamada olduğu bir dönemde bu tip bireysel hareketlere izin verilmemesi gerektiğine dikkat çekildi.

Ana muhalafet AKEL’den yapılan açıklamada ise yaşanan olay kınandı. AKEL, iki toplum arasındaki ilişkileri son derece olumsuz etkileyen bu tür olaylara tolerans gösterilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Kıbrıs’ın güneyindeki makamlara tolerans gösterilmemesi çağrısında bulunan AKEL, yaşanan olayın toplumun çoğunluğunu temsil etmediğini belirtti.

NE OLMUŞTU?

Lefkoşa’nın güneyinde Ayos Pavlos bölgesinde Kıbrıslıtürk bir taksici kimliği belirsiz 2 kişi tarafından saldırıya uğramıştı. Yaşanan olayda taksinin araç anahtarlarını da alan motorlu iki kişi olay yerinden kaçmıştı.

Yaşanan olaya polis müdadale ederek soruşturma başlatmış, yüzünden yara alan söz konusu kişi ilk tedavisi için hastaneye götürülmüştü.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık