AktüelİnsanYaşamLefkoşa’nın güneyinde karantinaya alınan şahısta virüs yok

Açıklamada yapılan testlerde negatif sonuca ulaşıldığı ve şahsın coronavirüs taşıyıcı olmadığı belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 2, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada Lefkoşa Genel Hastanesi’nde coronavirüs şüphesiyle karantinaya alınan 22 yaşındaki Çin uyruklu bireye yapılan testlerden negatif sonuç çıktığını açıkladı.

Söz konusu şahıstan dört örnek alındığını ve örneklerin Yunanistan’daki Pasteur Enstitüsü’ne gönderildiği belirtilen açıklamada yapılan testlerde negatif sonuca ulaşıldığı ve şahsın coronavirüs taşıyıcı olmadığı belirtildi.

22 yaşındaki erkek şahıs Çin’in Pekin şehrini ziyaret ederek 18 Ocak’ta Kıbrıs’ın güneyine dönmüş, daha sonra Mısır’a giderek 28 Ocak’ta döndüğü Larnaka Havaalanı’nda yüksek ateşi olduğu belirlenerek coronovirüs şüphesiyle karantinaya alınmıştı.

Sağlık Bakanlığı’nın ilgi biriminin üyesi Dr. Kostas Konstantinu önceki gün yaptığı açıklamada söz konusu şahsın salgının merkezinde bulunmadığını, bu yüzden coronavirüs taşıyıcı olma olasılığının düşün olduğunu fakat tedbir amaçlı karantinaya alındığını söylemişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık