AktüelEkolojiGazedda'nın GündemiLefkoşa’nın güneyinde de gençler sokakta

Bugün sabah saatlerinde Lefkoşa’nın kuzeyinde lise öğrencilerinin Meclis önünde yaptıkları iklim eyleminin ardından, Lefkoşa’nın güneyinde de gençler tarafından iklim eylemi yapıldı. Küresel ısınmaya ve hükümetlerin tepkisizliğini protesto eden gençler ağızlarına “Help Me” yazılı bandlar yapıştırdılar. Tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs’ın kuzeyinden ve güneyinden gençler fosil yakıtlardan vazgeçilmesini ve iklim değişikliği için somut adımlar atılmasını talep ediyor.  
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 3, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bugün sabah saatlerinde Lefkoşa’nın kuzeyinde lise öğrencilerinin Meclis önünde yaptıkları iklim eyleminin ardından, Lefkoşa’nın güneyinde de gençler tarafından iklim eylemi yapıldı.

Küresel ısınmaya ve hükümetlerin tepkisizliğini protesto eden gençler ağızlarına “Help Me” yazılı bandlar yapıştırdılar.

Tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs’ın kuzeyinden ve güneyinden gençler fosil yakıtlardan vazgeçilmesini ve iklim değişikliği için somut adımlar atılmasını talep ediyor.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık